Wydarzenia na planie Pokaż na planie
""

Warsztaty improwizacji ruchowej z Michałem Przybyłą w Polskim Teatrze Tańca - online

2021-01-21 ( czwartek ) – 2021-01-22 ( piątek )
10:00-11:30
Polski Teatr Tańca, ul. Kozia 4, Poznań, online

Propozycja dla osób, które myślą o ruchu jako o nowym doświadczeniu, nieustannym poszukiwaniu, rozwijaniu naturalnych reakcji i spontanicznym działaniu. Warsztaty improwizacji ruchowej, które - gościnnie - poprowadzi online Michał Przybyła, tancerz, choreograf i pedagog, z udziałem artystów - tancerzy Polskiego Teatru Tańca. 

Opis zajęć:

Warsztaty improwizacji ruchowej to przestrzeń swobodnego poruszania się  dla wszystkich chętnychi twar nowotych nae doznania psychofizyczne, w tym dla osób tańczących i tych bez doświadczenia tanecznego. Poznając możliwości własnego ciała, będziemy odkrywać przyjemność płynącą z tańca i ruchu, ale także z zabawy, wyzwolenia i energii. Poprzez zadania wizualizacyjne, uczestniczki i uczestnicy pogłębiać będą świadomość ciała i kontakt z własną fizycznością. Praca na wyobrażeniach oraz sensoryczności ciała prowadzić będzie do intensywnych poszukiwań ruchowych. Dostosowując zadania do indywidualnych umiejętności interpretacji, ale także uwarunkowań fizycznych oraz przestrzennych - każdy z uczestników będzie miał szansę eksplorować nowe strategie kreatywnego myślenia i tworzenia (Michał Przybyła). 

Prowadzący: 

Michał Przybyła 

- tancerz, choreograf, pedagog, absolwent studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Ukończył program MASA oraz staż, zorganizowane przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu. Był choreografem i reżyserem spektaklu "MOVE do mnie" w Łodzi (2016 rok), który stworzył z grupą Urban Movement. W 2018 roku rozpoczął projekt "Inicjatywa żywa" skierowany do tancerzy i osób niepełnosprawnych fizycznie, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz stworzył choreografię do spektaklu teatralnego "Ausgang" w reżyserii Mirka Kaczmarka w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Wraz z Dominikiem Więckiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective, który stworzył spektakl "Bromance" w ramach rezydencji "Nowa Generacja" organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu. Spektakl został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best OFF" i otrzymał wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. W latach 2016-2020 Michał Przybyła był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od 2020 roku prowadzi swój autorski cykl rozmów z artystami sztuki tańca:  Ciało doskonałe, publikowany na portalu  taniecPOLSKA.pl. Współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca, Krakowskim Centrum Choreograficznym, Teatrem Tańca Zawirowania. W październiku 2020 roku był tancerzem w The Royal Theatre of La Monnaie w operze "Die tote Stadt" w reżyserii Mariusza Trelińskiego i w choreografii Tomasza Wygody. W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, gdzie stworzył spektakl "Symetria". Został także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020.

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i angielskim.

Cena pojedynczych zajęć to 15 zł. 

Bilety na stronie: https://www.bilety24.pl/

Zobacz www.ptt-poznan.pl/en/node/899