Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Koncert piosenek żydowskich Horyzont - Dorota Abbe & Trio Taklamakan

2020-03-02 ( poniedziałek )
18:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Muzyczną podróż w przeszłość, do świata brzmiącego zapomnianym językiem jidysz, mieniącego się wyblakłymi kolorami zapomnianego świata.

Dorota Abbe. Aktorka, romanistka, reżyserka i pedagożka. Ukończyła wydział aktorski na PWSFTviT w Łodzi. Przez 11 lat związana była z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Po rolach Debory w Grach w reżyserii Redbada Klynstry i szekspirowskiej Julii w spektaklu litewskiego reżysera Rimasa Tuminasa nazwano ją najlepszą aktorką sezonów 2001 i 2003. W 2007 roku odznaczona została brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od października 2011 związana z Teatrem Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu, gdzie można oglądać ją m.in. w takich spektaklach jak: Dom Bernardy Alba, Obwód głowy, Baba dziwo, Będzie pani zadowolona, czyli ostatnie wesele we wsi Kamyk, Ja jestem Hamlet. Prowadzi zajęcia w poznańskim studio aktorskim STA, pracuje z licealistami oraz z dziećmi niepełnosprawnymi. W 2013 roku, z kilkorgiem rezydentów Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie, stworzyła Grupę Teatralną Wikingowie, z którą do tej pory zrealizowała cztery spektakle.
Współpracuje także z Centrum Sztuki Dziecka i Sceną Wspólną.
Reżyserowała spektakle w Poznaniu i Lesznie, m.in. Jeremi się ogarnia. Lol na Scenie Wspólnej (2016), Tylko jeden dzień w Teatrze Miejskim w Lesznie (2019), Ciąg dalszydla Leszka w Teatrze Ósmego Dnia (2019).
W 2018 roku założyła Fundację Na Marginesie, której celem jest propagowanie ideałów tolerancji i poszanowania godności osobistej oraz ideologicznej, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniom, za pośrednictwem sztuki i edukacji.

Trio Taklamakan to zespół niezwykły. Tworzą go muzycy grający na klasycznych instrumentach i klasycznie wykształceni (bowiem wszyscy są absolwentami poznańskiej Akademii Muzycznej), a jednak ich muzyki w żaden sposób nie można określić mianem "klasycznej".
Mieszanka życiowych doświadczeń oraz talentów i umiejętności członków zespołu powoduje, że muzyka Tria często zaskakuje nietypowymi połączeniami tematów i stylów. Niekiedy bywa bardzo wirtuozowska, ale zawsze jest niezwykle energetyczna i żywiołowa, wręcz żarliwa, bowiem Jan, Andrzej i Michał grają przede wszystkim sercem. We wrześniu 2018 roku zespół obchodził 20-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji ukazał się dwupłytowy album.

Trio Taklamakan tworzą:

  • Jan Romanowski - skrzypce
  • Andrzej Trzeciak - wiolonczela
  • Michał Karasiewicz - fortepian

_

2 marca 2020

  • godz. 18:00 kiermasz
  • godz. 19.00 koncert Dorota Abbe & Trio Taklamakan Horyzont koncert piosenek żydowskich

_

Bilety: 50 zł
Informacje i rezerwacje: kontakt@scenawspolna.pl

_
akt.LT

Bilety dostępne w: