Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Turnus mija, a ja niczyja, fot. Monika Stolarska © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie 4

Malta Festival Poznań - Mobilny Teatr - Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna (Krok 2)

2020-07-09 ( czwartek )
20:00
Osiedle Bolesława Chrobrego 9 (scena przed blokami)

Do Sanatorium Uzdrowiskowego i Pijalni Wód im. prof. dra Józefa Dietla przybywa grupa specjalnych gości. Siostra Wanda oprowadza ich po ośrodku i prezentuje najbardziej popularne zabiegi. Zwiedzający zastanawiają się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne czy może w wody lecznicze? Najnowsze badania dowodzą, że w 2035 roku woda będzie droższa od ropy.
Czy znajdzie się dostawca, który będzie posiadał na wyłączność dostęp do źródeł? A może inwestowanie w starość to niebezpieczna oferta? Ordynatorem ośrodka jest prof. dr Józef Dietl, który jakiś czas temu stworzył tajemniczy napój o niezwykłych właściwościach. Dziś wieczorem goście będą mieli możliwość skosztowania go. Co kryje się za jego tajemniczymi właściwościami? I jak wpłynie na decyzje inwestorów?

W spektaklu wykorzystano utwory znanych kompozytorów m.in.: J.S.Bacha, N. Dostala, E.Kalmana, F.Lehara, F.Loewe'a, J.Offenbacha, G.Pucciniego, H.Purcella, R.Stolza, J.Straussa, G.Verdiego, R.Wagnera, C.Zellera. Pojawiają się hity operowe, operetkowe i oratoryjne z różnych epok m.in. "Brunetki blondynki", "Przetańczyć całą noc" z "My fair lady", "Aria ze śmiechem" z "La Perichola", "Usta milczą dusza śpiewa" z "Wesołej wdówki", "Cold song" z "Króla Arthura" Purcella, fragmenty "Pasji Mateuszowej" Bacha i Brindisi z "La Traviaty" Verdiego.

Reżyseria Cezary Tomaszewski.

Obsada:

  • Pola Błasik,
  • Lidia Bogaczówna,
  • Agnieszka Kościelniak,
  • Katarzyna Zawiślak-Dolny,
  • Karol Kubasiewicz,
  • Daniel Malchar,
  • Antoni Milancej,
  • Rafał Szumera

Bezpłatne wejściówki na spektakle na mobilnej scenie (liczba uczestników 150) będą dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44) na tydzień przed planowanym wydarzeniem w dwóch pulach: w piątek 3. lipca od godziny 17:00 oraz w sobotę 4. lipca od godziny 10:00. Jedna osoba może odebrać tylko jedną wejściówkę. Informujemy, że spektakle na scenach mobilnych będzie można posłuchać na żywo w Radiu Afera, a spotkania Forum będzie można oglądać poprzez media społecznościowe festiwalu Malta.

_
opr.LT

fot.

Zobacz https://malta-festival.pl/pl