Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Nico Walker na zdjęciu, po lewej informacje o wydarzeniu.

Nico Walker - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-10-06 ( wtorek )
20:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Powieść "Świeży"  (Wydawnictwo Poznańskie), finalistka PEN Hemingway Award, należy do najgłośniejszych tytułów ostatnich lat. Książka pojawiła się w zestawieniach najlepszych premier roku przygotowanych przez "New Yorkera", "Entertainment Weekly" i "Vogue'a". Nico Walker odpowie na pytania polskich czytelników podczas wirtualnego spotkania autorskiego. Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś.

Młody mężczyzna na pierwszym roku nauki w college'u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Życie nie przygotowało go na koszmarną rzeczywistość, którą zastaje w Iraku. Koledzy z jego oddziału na zmianę palą, grają w karty, wdychają sprężone powietrze, nadużywają środków przeciwbólowych i oglądają porno. Oprócz tego giną jeden po drugim podczas kolejnych misji. Przez cały ten czas chłopak stara się podtrzymać na odległość swój związek z Emily. Gdy w końcu wraca do kraju, zespół stresu pourazowego nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Uzależnia się od heroiny, a kiedy kończą mu się pieniądze, postanawia zarobić je w jedyny sposób, jaki zna - poprzez wyuczoną przemoc.

-----------------

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com