Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Szrajbnij Copperplatem! - warsztaty

2019-02-23 ( sobota )
09:30-18:00
Rebell Studio -1, ul. Jana Żupańskiego 19/8, Poznań

Zajęcia dla wszystkich marzących o zdobyciu umiejętności pozwalających tworzyć pięknie wypisane kartki, papeterie okolicznościowe i inne papierowe cuda. To nic, jeżeli nigdy nie próbowaliście tej sztuki. Prowadzący przekażą wiedzę i narzędzia pozwalające zacząć przygodę z kaligrafią. Całodzienny kurs kaligrafii wprowadzi uczestników w świat pięknych liter. Nauczą posługiwać się stalówką ostrą i przy jej użyciu poznają podstawy klasycznej kursywy angielskiej - Copperplate. Kurs wprowadzi w zagadnienia kaligrafii, swoje umiejętności będzie można rozwijać podczas kolejnych warsztatów, gdzie będzie można poszerzyć swoje umiejętności po opanowaniu podstaw.

Grupa wiekowa - bardzo otwarta, jednak minimalny wiek uczestników to 13 lat. Liczba miejsc - 12.

Co zabrać? Wszystkie potrzebne narzędzia są w cenie kursu, które po zakończeniu będzie można zabraż ze sobą. Będą to wzorniki i materiały do pracy w domu, skośna obsadka, dwie różne stalówki, aby można było mogli poznać możliwości różnych narzędzi oraz tusz. Podczas kursu przewidziana jest przerwa obiadowa - będzie można wyjść, przewietrzyć się i najeść w pobliskich restauracjach, a także zamówić posiłek i zjeść go na miejscu.

Kurs poprowadzi Maria Kuzioła - studentka ostatniego roku projektowania graficznego z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Pracowni TYPO. Zafascynowana kaligrafią i ręcznym liternictwem. Ma już swoje pierwsze sukcesy - jej font "Goplanka" dla Goplany inspirowany ręcznie pisaną literą zdobył nominację w ogólnopolskim konkursie Polish Graphic Design Awards 2017.

Bilety: 149 zł - 189 zł.

Zobacz www.facebook.com/events/343810826460362/