Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Rzemiosło! - warsztaty wyplatania ze słomy z Serfentą

2019-03-10 ( niedziela )
13:00-17:00
Galeria Miejska Arsenał, ul. Stary Rynek 6, Poznań

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Wstęp wolny.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy nformacje: tel. 61 852 9501; mail: joanna.tekla@arsenal.art.pl

Warsztaty wyplatania ze słomy to zdobycie konkretnych umiejętności i miło spędzony czas przy pracy własnych rąk! Każdy uczestnik wyplecie własny słomiany przedmiot - misę, tacę czy osłonkę na doniczkę - to tylko przykłady, bo słoma jest plastyczna i daje wiele możliwości. Słoma żytnia, ręcznie ścinana, urzeka swoim naturalnym pięknem, zapachem i złotym kolorem. Uczestnicy będą wyplatać techniką spiralną, która pozwala tworzyć wyjątkowe wzory, bazując na tradycyjnych umiejętnościach polskich rzemieślników. Dodatkowo, w naturalną słomę wplecą kolorowe nici, które ubarwią i urozmaicą każdą plecionkę. Do pracy będą używać m.in. specjalnych igieł plecionkarskich zaprojektowanych w cieszyńskim warsztacie rzemieślniczym. Wyplatanie to bardzo relaksująca czynność, która pozwala skupić się na pracy własnych rąk i jednocześnie odpocząć. Do udziału w warsztatach  nie jest wymagane doświadczenie, wszystkiego prowadząca nauczy od podstaw, plecionkarstwo jest dla każdego! 

Spotkanie ubarwi prezentacja zdjęć i filmów o plecionkarskich podróżach po Polsce i za granicą.

Łucja Cieślar - plecionkarstwo i praca we współtworzonym przez nią stowarzyszeniu Serfenta to dla niej wielka przygoda i wyprawa w głąb własnej kultury tradycyjnej, z którą od lat działa na innych płaszczyznach. Z pasją organizuje, aktywizuje, prowadzi warsztaty plecionkarskie i podejmuje wszelkie działania, by plecionkarstwo żyło! Opowie na warsztatach o różnych materiałach, splotach i mistrzach plecionkarstwa. Swoje umiejętności zdobywała u mistrzów plecionkarstwa i z chęcią przekazuje je dalej.