Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kobieta z balonikami i misiem.

Piknik dla Mam

2021-08-01 ( niedziela )
10:15-16:50
Galeria Malta, ul. Maltańska 1, Poznań

1.08. - Światowy Dzień Karmienia Piersią
Dla kogo Piknik?
Przede wszystkim dla Mam, które przygotowują się do karmienia piersią i tych, które już karmią. Również dla Waszych bliskich, w szczególności Partnerów.
Czeka na Ciebie strefa Ruchu i strefa Rozmów.
Wszystkie spotkania są darmowe.
Ruch:

  • 10:15 - 10:35 Taniec brzucha dla kobiet w ciąży. Pobujamy maluchy w brzuszkach oraz przygotujemy do porodu te struktury mięśni, które będą grały w nim główną rolę.
  • 11:20 - 11:50 Joga dla Mam. Otworzymy nasze ciała na dobrą energię. Uspokoimy umysły i ciała tak, aby były gotowe przyjmować wyzwania, jakie stoją przed Mamami.
  • 14:30 - 14:40 Chustowe Show. Zobaczysz wiązanie chust w wyjątkowym wydaniu. Ujrzysz wolność i piękno bliskości z dzieckiem, którą kultywujemy tak przez karmienie piersią, jak i noszenie w chustach.

Rozmowy:

  • 10:40 - 11:10 "Dlaczego warto karmić piersią". Spotkanie z charyzmatycznym Tomaszem Chodkowskim, inicjatorem powstania w Polsce Banków Mleka, fundatorem Centrum Nauki o Laktacji oraz Fundacji Mleko Mamy. Opowieść Tomka zmieni, wzbogaci i wzmocni Twoje myślenie o wartości karmienia naturalnego.
  • 12:00 - 12:40 Gość Specjalny: Joanna Anger z Alaantkoweblw.pl Tej pani nikomu nie trzeba przedstawiać. Joanna Anger to propagatorka metody BLW, współautorka kultowego bloga alaantkoweblw.pl i książek kulinarnych, z których dzisiejsze młode mamy uczą się jak zdrowo, mądrze i świadomie rozpocząć rozszerzanie diety. Asia Anger powie nam "O co chodzi w #BLW".
  • 13:50 - 14:30 #Warsztaty z szydełkowania i wielopieluchowania. Poznasz podstawy szydełkowania. Robienie na drutach to okazja do dobrych rozmów w gronie Kobiet, cudowna wymiana kobiecej energii, uspokojenie umysłu i dawka endorfin. Nie zabraknie też nurtu ekologicznego. Zapoznasz się z podstawami wielo-pielo. Nauczysz się, co to jest prefold, wkładka i otulacz.
  • 14:45- 15:30 Warsztat "Plan karmienia piersią". Dobry plan to podstawa. Wspólnie z położnymi i doradczyniami laktacyjnymi Ewą Zielińską i Anią Bazydło z Poradni Laktacyjnej Wróżki Cycuszki napiszemy Plan Karmienia. Omówimy, jak wystartować z karmieniem, aby stało się sukcesem, oraz jak radzić sobie w przypadku problemów na początku karmienia piersią.
  • 15:30 - 16:10 "Zamień strach przed porodem w radość rodzenia". Spotkanie z Marianną Szymarek, doulą, autorką książki "Radość rodzenia", które nastawi Cię pozytywnie do porodu.
  • 16:10 - 16:50 Spotkanie "Terapeutyczne działanie otulania". Co czujesz, gdy myślisz o połogu? Strach, ekscytację, niepewność? Zapraszamy Cię na wyjątkowe, magiczne spotkanie, które pokaże Ci, jak odnaleźć siłę w sobie w czasie, gdy jesteś najwrażliwsza.

Zobacz www.galeriamalta.pl/piknik-dla-mam