Logo akcji. Na rózowym tle napis "Senioralni 5-15 października". Poniżej na iebieskim tle napis" Poznań 10. edycja".

"Senioralni. Poznań"

2020-10-05 ( poniedziałek ) – 2020-10-15 ( czwartek )
Poznań, różne lokalizacje

Kategoria: Seniorzy

Tym razem pojawią się nowe tematy i formy spotkań. Część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, część - online.
W programie wykłady, warsztaty, seanse filmowe, lekcje języków obcych oraz spotkania z ekspertami, przygotowane we współpracy z partnerami - instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi. Teatr Polski uchyli rąbka teatralnej tajemnicy, na oprowadzanie po swoich ekspozycjach zaprosi m.in. Brama Poznania, Muzeum Archeologiczne, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe oraz Muzeum Sztuk Użytkowych. "Senioralni" będą też okazją do spacerowania po Poznaniu nowymi, mniej oczywistymi ścieżkami oraz spotkań z mieszkańcami Starego i Nowego Zoo. Tradycyjnie będzie też kilka propozycji na aktywne spędzanie czasu - amatorzy pływania będą mogli skorzystać z gimnastyki w wodzie, a roztańczeni spróbować zumby. "Senioralni" to również bodziec do tego, żeby pomyśleć o swoim zdrowiu i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych m.in. wzroku i słuchu. Nie zabraknie też tematów związanych z epidemią koronawirusa. Na wykład "Jak żyć bezpiecznie podczas epidemii COVID-19?" zaprosi Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, a Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpowie, jak leczyć się w czasie COVID-19, korzystać z teleporad i innych usług z zakresu e-zdrowia. O najważniejszych zasadach związanych z bezpieczeństwem seniorów przypomni w tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Straż Miejska w Poznaniu. Na wirtualne wydarzenie zaprosi m.in. Biblioteka Raczyńskich, a Miejska Rada Seniorów zaproponuje z kolei udział w dyskusji o problemach seniorów w czasie pandemii. Seniorzy zainteresowani wolontariatem również znajdą coś dla siebie. Podczas trwania imprezy będzie można liczyć na zniżki m.in. w grotach solnych i na obiektach sportowych. Dostępne będą również porady telefoniczne dotyczące nowych technologii, zagadnień związanych z emeryturą i rentą oraz stacjonarne porady prawne.
Tradycyjnie też "Senioralni" będą okazją do przypomnienia o tym, że w mieście jest sporo miejsc, w których seniorki i seniorzy mogą liczyć na życzliwą obsługę, przyjazną przestrzeń, ale przede wszystkim na ciekawą i atrakcyjną finansowo ofertę - wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji Miejsca Przyjazne Seniorom.
Szczegółowy program "Senioralnych" dostępny jest na łamach Tytki Seniora w październikowym wydaniu miesięcznika "Senioralny Poznań" (gazeta dostępna jest m.in. przed wejściem do Centrum Inicjatyw Senioralnych, w Centrum Informacji Kulturalnej, filiach Biblioteki Raczyńskich i wielu innych miejskich jednostkach i instytucjach) oraz na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych w zakładce "Senioralni"
Program tegorocznych "Senioralnych" może ulec zmianom w związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną. Udział w większości wydarzeń jest nieodpłatny lub opłata za wstęp jest niewysoka. Na większość z nich obowiązują zapisy. Wszystkie spotkania będą odbywać się w reżimie sanitarnym.

Zobacz www.centrumis.pl