Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat Misterium Męki Pańskiej (obraz Chrustusa Milosiernego).

Misterium Męki Pańskiej - ZMIANA TERMINU

2020-04-04 ( sobota )
20:00
Park Cytadela Poznań

Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli zostaje przeniesione na 3, 10 lub 17 października 2020 roku. Termin zostanie doprecyzowany w późniejszych miesiącach.

To największe widowisko pasyjne na świecie - monumentalna inscenizacja przygotowywana przez blisko tysiącosobowy zespół składający się z trzystu aktorów, trzystu chórzystów, wraz z orkiestrą symfoniczną, trzystu harcerzy rozświetlających pochodniami Drogę Krzyżową oraz liczącą sto osób ekipę realizacyjną.

W widowisku wykorzystuje się nowoczesne środki techniczne i artystyczne: światło, dźwięk, obraz, przejmującą muzykę i śpiew chóralny oraz efektowne kostiumy i monumentalną scenografię. Wszystkie te elementy współtworzą niepowtarzalny, niezwykły spektakl, łącząc tradycyjny przekaz z nowoczesną oprawą medialną. Misterium Męki Pańskiej wpisało się już też na stałe w krajobraz kulturalny i artystyczny Poznania i cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów z innych miast, a nawet z zagranicy.

Odbywające się od 1998 r. Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli zrodziło się z pomysłu Artura Piotrowskiego, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, a zarazem reżysera i producenta spektaklu.

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się na poznańskiej Cytadeli o godzinie 20:00. Spektakl potrwa 80 minut.

Wstęp jest bezpłatny.

Tradycyjnie, spektakl poprzedzi msza św. w kościele św. Jana Bosko na Winogradach o godzinie 18:00, skąd uczestnicy liturgii wraz z aktorami przejdą na Cytadelę.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Misterium na Cytadeli, organizatorzy zapraszają  na stronę www.misterium.eu, gdzie cały spektakl będzie transmitowany na żywo.

akt.sw

Zobacz www.misterium.eu/