Logo Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości (jego częścią jest Muzeum Uzbrojenia).

Weekend z Historią w Muzeum Uzbrojenia

2024-02-24 ( sobota ) – 2024-02-25 ( niedziela )
Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, Aleja Armii Poznań

24 lutego (sobota) Organizatorzy zapraszają na żywą lekcję historii w Muzeum Uzbrojenia w Parku Cytadela w trakcie której przybliżą historię walk, uzbrojenia a grupy rekonstrukcji historycznej zaprezentują, jak wyglądali żołnierze walczących stron. Nie tylko miłośników historii zainteresują statyczne i dynamiczne pokazy pojazdów historycznych z okresu walk o Poznań.
W tym roku jedną z atrakcji będzie replika czołgu Panzerkampfwagen V Panther oraz oryginalne działo samobieżne SU-76, które zostaną zaprezentowane dzięki uprzejmości właścicieli.
W Muzeum zaprezentowana zostanie nowa część, poszerzonej wystawy stałej. Od soboty będzie również dostępna gra terenowa ""Między Wehrmachtem a Armią Czerwoną..." - poznaj wystawę stałą Muzeum Uzbrojenia". Wydarzenia w godzinach otwarcia Muzeum od 10:00-16:00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

W niedzielę 25 lutego Pracownicy Muzeum polecają spacer szlakiem walk o Fort Winiary z przewodnikiem. Po południu odbędzie się sesja popularno-naukowa "Bitwa o Poznań" udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Wstęp do Muzeum będzie płatny zgodnie z cennikiem.

Program wydarzeń.