Infografika z napisem Wielki Dzień Pszczół 2024

W dniu 8 sierpnia obchodzimy w Polsce święto pszczół i innych owadów zapylających. Znaczenie tych małych mieszkańców ziemi jest ogromne, o czym opowiemy podczas wydarzeń organizowanych z okazji Wielkiego Dnia Pszczół.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy edukacyjnej "Pszczoły dziko żyjące - brzęczący budowniczowie" w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 165

Różnorodność dziko żyjących pszczół przejawia się na wiele sposobów. Podziwiamy ich wygląd, fascynują nas powiązania ekologiczne z roślinami, interesujące są również siedliska, w których pszczoły możemy spotkać. Niezbyt często przyglądamy się ich miejscom gniazdowania. Są to zwykle niewielkie rezydencje, za to samodzielnie budowane przez te wytrwałe owady, z wykorzystaniem różnych struktur w krajobrazie. Warto przyjrzeć się sposobom gniazdowania pszczół. To pomoże nam zrozumieć, jak ważne są naturalne ostoje ich występowania, nawet w obrębie miast.

Informacje dodatkowe: Wstęp do Ogrodu jest bezpłatny. Wystawa czynna w godzinach otwarcia Ogrodu Botaniczego - 9:00-20:00.

Zobacz www.poznan.pl/pszczoly