Infografika przedstawia pszczołę wśród kwiatów napis Wielki Dzień Pszczół 2024

Zapylaczowe safari - warsztat dla rodzin z dziećmi

08.08.2024
10:00

W dniu 8 sierpnia obchodzimy w Polsce święto pszczół i innych owadów zapylających. Znaczenie tych małych mieszkańców ziemi jest ogromne, o czym opowiemy podczas wydarzeń organizowanych z okazji Wielkiego Dnia Pszczół.

Zapraszamy na warsztat "Zapylaczowe safari". W ramach warsztatu uczestnicy w rodzinnych grupach zapoznają się najpierw w formie krótkich gier i zabaw z wybranymi gatunkami zapylaczy i roślin im przyjaznych. Następnie wyruszymy w teren, by na żywo odnaleźć zapylacze i kwiaty. A żeby jednym i drugim nie robić krzywdy i zostawić przyrodę w niezmienionej formie - urządzimy safari. Uczestnicy za pomocą telefonów, w towarzystwie wskazówek i porad wykonają wspólnie fotografie. Po powrocie do sali wydrukujemy je i stworzymy pamiątkowe albumy zapylaczowe. W ten sposób młodzi uczestnicy zachowają nie tylko wspomnienia, ale będą mogli opisać zdjęcia i wracać do nich, by zapamiętać jak wyglądają różne gatunki roślin i zapylaczy.

Gdzie: sala warsztatowa w Bramie Poznania, ul. Gdańska 2

Kiedy: 8 sierpnia 2024 r.

Godzina: 10.00 (czas trwania ok. 2 h)

Informacje dodatkowe: Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5+, liczba miejsce ograniczona. Obowiązują zapisy, zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: poznandlapszczol@um.poznan.pl, w tytule e-maila prosimy podać nazwę warsztatu.

Zobacz www.poznan.pl/pszczoly