Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kobieta w stroju gimnastycznym z szeroko rozwartymi ramionami, Jedną ręką trzyma wyprostowaną nogę.

Joga dla tancerzy w Polskim Teatrze Tańca

2021-09-02 ( czwartek )
18:30-20:00
Małe Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Taczaka 8, Poznań

2 września w godz. 18.30 - 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza tancerzy zawodowych oraz instruktorów tańca do Małego Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu na wspólną praktykę jogi.

Zajęcia poprowadzi Anna Nowak, która rozpoczęła swoją przygodę z jogą, by pomóc sobie z wyzwaniem, jakim było bezkontuzyjne, zdrowe, zrównoważone funkcjonowanie w pracy zawodowej jako tancerka Company Wayne McGregor. Intensywna fizykalność choreografii, ciągłe podróże, zmiany stref czasowych wymagały niezwykłej siły, wytrzymałości, samodyscypliny i nieustannego dbania o mięśnie, ścięgna i powięzi, jak również odporności na stres. Joga szybko stała się codziennym, niezbędnym narzędziem, które już do końca jej profesjonalnej kariery pozostało źródłem inspiracji, rozwoju i kontroli techniki tańca jak również pogłębienia wiedzy o anatomii i motoryce ciała w tańcu.

- Z czasem zauważyłam, że praktyka jogi ma bezpośredni wpływ na jakość poszczególnych elementów techniki tańca. Zauważyłam, że moje en dehors się pogłębia, otwiera, staje się dla mnie wygodniejsze, bardziej stabilne i naturalne. Zauważyłam, że znajduję stabilizację, silę, długość i przestrzeń podczas ćwiczeń przy drążku. Zauważyłam pogłębienie mojej techniki klasycznej, które przyszło od wewnątrz, dzięki zrozumieniu ciała, oddechu i roli umysłu w tańcu. Zrozumiałam rolę pelvic floor w skokach i wiele, wiele innych aspektów mojej pracy scenicznej, w których wieloletnia praktyka jogi odegrała ogromną rolę - opowiada Anna Nowak.

Podczas warsztatów jogi dla tancerzy skupimy się na znalezieniu połączeń między jogą a techniką tańca, aktywacji poszczególnych grup mięśni, pogłębieniu świadomości ciała i wydłużeniu powięzi oraz grup mięśniowych w taki sposób, który pomoże tancerzom rozpocząć codzienny trening techniki z ciałem już przygotowanym. Tak, aby lekcja nie była tylko rozgrzewką, ale także okazją do pogłębienia techniki tańca.

Anna Nowak pracuje z zawodowymi tancerzami jako pedagog gościnny w Polsce i w Europie od 2010r. Jest pasjonatką pracy nad techniką "od wewnątrz", poprzez zrozumienie ciała, słuchanie i świadomość. Certyfikowaną nauczycielką jogi została w 2016r. Ukończyła kursy m.in. w Indiach, gdzie kilkakrotnie powracała, między innymi jako asystentka i prowadząca kursy nauczycielskie. Przez kilka lat pracowała w renomowanych studiach jogi w Londynie jako rezydentka oraz nauczyciel gościnny.

Zajęcia zaprojektowane są tak, aby odpowiadać na potrzeby tancerzy, jednak każdy, kto chciałby się przyłączyć, jest gorąco zaproszony do udziału!

Cena warsztatów: 40 zł

Liczba miejsc ograniczona.

Bilety na zajęcia można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz pół godziny przez zajęciami w siedzibie Polskiego Teatru Tańca.

Zobacz www.ptt-poznan.pl/