Nielegalne reklamy

Rozpoczęły się postępowania administracyjne przeciwko podmiotom nielegalnie wieszającym reklamy wielkoformatowe na obszarze strefy ochrony konserwatorskiej.

Praca w urzędzie czeka!

Trwa nabór pracowników na wolne stanowiska w Urzędzie Miasta Poznania. Potrzebni są m.in. specjaliści do spraw księgowości, współpracy z mediami czy ochrony zieleni.

Zbliżają się Poznańskie Dni Rodziny

Koncerty, spektakle, webinary, warsztaty - to tylko część atrakcji, jakie czekają na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku podczas dziewiątej edycji Poznańskich Dni Rodziny. W tym roku wydarzenia odbywać się będą online oraz w formie spotkań na żywo, z zachowaniem obowiązujących limitów i obostrzeń. Inauguracja imprezy już 15 maja.

PBO 2022: Czekamy na pomysły mieszkańców

Rozpoczęło się składanie projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać pomysły o charakterze rejonowym albo ogólnomiejskim, w tym w ramach Zielonego Budżetu. Czas na to jest do 31 maja. Tym razem do wydania będą aż 22 mln zł - czyli o milion więcej niż rok temu.

Rocznica zakończenia II wojny światowej

W sobotę, 8 maja mija 76 lat od zakończenia II wojny światowej. W tym roku ze względów bezpieczeństwa, publiczne uroczystości nie mogły się odbyć. Władze miasta złożyły jednak wieniec pod pomnikiem Armii Poznań na Wzgórzu Św. Wojciecha.

Kamień węgielny pod nowy Dom Studencki wmurowany

W piątek, 7 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy Dom Studencki, który stanie na Morasku i sąsiadować będzie z Collegium Historicum oraz Centrum Zaawansowanych Technologii. Prace mają zakończyć się do połowy sierpnia 2022 roku. 

Mała retencja - nabór do programu

Od 20 maja będzie można składać wnioski o dofinansowanie na działania związane z małą retencją. Na wsparcie pieniężne mogą liczyć osoby prywatne, instytucje, przedsiębiorcy, a także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które podejmą się zatrzymywania i ponownego wykorzystywania deszczówki. Chodzi o to, by woda "nie uciekała" - czyli aby zamiast spływać do kanalizacji deszczowej i Warty, zostawała w miejscu, w którym spadła i była na powrót wykorzystana, np. do podlewania przydomowych ogródków.

Rzeźby z Natury - ciekawa wystawa nad Cybiną

Instalacja ładująca urządzenia za pomocą siły wiatru, model ziemi służący do zbierania plastikowych nakrętek, drewniane siedlisko dla ptaków i owadów - to wszystko można oglądać do końca sierpnia nad brzegiem rzeki Cybiny. Rzeźby mają pobudzać do refleksji na tematy związane ze środowiskiem i klimatem.

Szczepienia - jak się rejestrować i zgłaszać [AKTUALIZACJA]

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Seniorzy mogą zarejestrować się na trzy sposoby. Najprościej jest zadzwonić na infolinię lub do punktu szczepień, można też zarezerwować termin online. Pozostali dorośli będą mogli od najbliższego piątku zgłosić chęć przyjęcia szczepionki.

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Poznańskie parki pięknieją na wiosnę

Wiosną warto wybrać się na spacer po poznańskich parkach, gdzie można wypocząć wśród kwitnących roślin. O walorach dwóch z nich - im. Izabeli i Jarogniewa Drwęskich oraz Bambrów Poznańskich opowiadać będą w sobotę pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Tego dnia każdy odwiedzający parki może liczyć na prezent. Należy pamiętać, że nawet podczas wiosennych spacerów trzeba przestrzegać obostrzeń sanitarnych. 

Wraca przejazd przez rondo Rataje w rejonie ul. Jana Pawła II

W nocy z 7 na 8 maja, czyli z piątku na sobotę, zmieni się tor jazdy na przebudowywanym rondzie Rataje. W rejonie ul. Jana Pawła II pojazdy powrócą na północną część pierścienia ronda, czyli od ul. Jana Pawła II. Tymczasowy przejazd przesunięty w kierunku ronda Śródka zostanie wyłączony z ruchu, a następnie rozebrany.

Weekendowe prace na ul. Żeromskiego

Trwa budowa ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościelną. W najbliższych dniach prowadzone będą roboty związane z przekopem przez ul. Żeromskiego, przez które konieczne są zmiany organizacji ruchu.

Bezpłatne szkolenia, prelekcje i doradztwo biznesowe

Design thinking, aktywne techniki sprzedaży czy asertywna komunikacja i skuteczny feedback - to tylko niektóre tematy szkoleń online oferowanych w maju przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa. W propozycjach także telefoniczne doradztwo biznesowe m.in. w zakresie prawa i podatków. Szczegóły w artykule.

Prace przy SPP na Łazarzu

W czwartek i piątek wykonawcy Strefy Płatnego Parkowania będą pracować pomiędzy ul. Berwińskiego i Grunwaldzką. Pobór opłat na tym obszarze jest planowany od 17 maja. Od najbliższego poniedziałku, 10 maja, zaczną się zmiany na ul. Potockiej. Odcinek pomiędzy ul. Głogowską i Lodową stanie się jednokierunkowy. Wyeliminuje to przejazdy kierowców spoza Łazarza, spowoduje uspokojenie ruchu i umożliwi przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię. 

Targi Edukacyjne online

Wystąpienie najpopularniejszej w Polsce TikTokerki, prelekcje blogerów edukacyjnych, utytułowanych wykładowców, a także dziennikarzy i osobistości ze świata nauki - to tylko część programu Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się online 7 i 8 maja. Na uczestników wydarzenia czekają także m.in. warsztaty edukacyjne, konsultacje zawodowe oraz prezentacje oferty szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych.

Dofinansowanie działań kulturalnych

Osoby, chcące zorganizować działania o charakterze kulturalnym, mogą liczyć na dofinansowanie. Pieniądze zostaną przekazane na pięć projektów. Wsparcie dla każdego z nich może wynieść 1000 zł. 

Strona 1 2 709