17-18.10.2019 New Education Forum "Kompetencje XXI wieku i wyzwania edukacji"

Szanowni Państwo,

już dziś (17.10) rozpoczyna się międzynarodowa konferencja New Education Forum, na którą zaprasza Miasto Poznań, Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Start o godz. 9:30 w siedzibie Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ulicy Wieniawskiego 1 w Poznaniu, w Sali Lubrańskiego.

NEF - grafika artykułu
NEF

Tegoroczne NEF odbędzie sie pod hasłem Kompetencje XXI wieku i wyzwania edukacji

Zmiany na rynku pracy, globalizacja i regionalizacja, zwiększona mobilność pracowników i era cyfrowa spowodowały, że system edukacji stanął przed swoim największym wyzwaniem w historii. Pracodawcy mają coraz większe trudności w znalezieniu pracowników wykwalifikowanych i jednocześnie zaangażowanych, umiejących pracować w zespole, pomysłowych i czujących się współodpowiedzialnymi za wyniki przedsiębiorstwa. Samorządowcy stają przed wyzwaniami spowodowanymi dynamicznymi zmianami na rynku pracy.

Co teraz? Współpraca! Jak oświata, samorząd i biznes mogą polepszyć skuteczność swojej współpracy? O jakim pracowniku marzą pracodawcy XXI wieku? Jakie kompetencje i umiejętności są potrzebne i jak je rozwijać? Jak ważna jest edukacja nieformalna i jakie znaczenie mają staże zagraniczne? Czego oczekuje dzisiejsza młodzież od edukacji formalnej?

Przykłady z Polski i zagranicy, wystąpienia ekspertów z wielu krajów, panele i warsztaty oraz jakościowy networking czekają na Państwa na II Forum Nowej Edukacji w Poznaniu (NEF) - Kompetencje XXI wieku i wyzwania edukacji: Samorząd - Pracodawca - Oświata. Wśród panelistów znajdą się m. in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski, Dyrektor Wydziału Oświaty Przemysław Foligowski, Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Andrzej Stelmach, Prezes Centrum Innowacyjnej Edukacji Joanna Bochniarz, Jorge Gimeno Pawlowski Atland Consulting, Kim Lindblad HUMAK, Cristiano Pinzauti NOVANDUM.

Zaproszenie oraz program konferencji znajdą Państwo w załącznikach.

Załączniki

sieci społecznościowe