Aranżacja przestrzeni w przedszkolu

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolom, które wzięły udział w seminarium oraz warsztatach na temat aranżacji przestrzeni. Podczas seminarium, które odbyło się 14 listopada, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie jak stworzyć dzieciom przyjazną przestrzeń w przedszkolu.

foto 5 - grafika artykułu
foto 5

Ekspertki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren opowiadały o tym dlaczego odpowiednia aranżacja przestrzeni jest ważna, architekci z Atelier Starzak Strebicki podpowiadali jak optymalnie zaplanować salę przedszkolną, a trzy poznańskie przedszkola - Przedszkole nr 42, nr 46 i nr 87 przedstawiły innowacyjne zmiany, które wprowadziły w swoich salach.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Instytut Małego Dziecka w listopadzie i grudniu, zainteresowani nauczyciele mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat "uczącej przestrzeni".

Wspólnie z partnerami projektu opracowano też poradnik dla przedszkoli, będący praktycznym narzędziem w planowaniu przestrzeni w przedszkolu - publikacja jest dostępna w wersji drukowanej i cyfrowej.

Wszystkie działania związane z aranżacją przestrzeni zrealizowano w ramach projektu "Aktywne sposoby uczenia się w edukacji przedszkolnej", realizowanego przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta we współpracy z Wydziałem Oświaty, ze środków Miasta Poznania. Więcej informacji na stronie:

http://www.poznan.pl/mim/rewitalizacja/innowacje-w-edukacji-przedszkolnej,p,46898,46907.html

Załączniki

sieci społecznościowe