Audiobookersi_UAM

Audiobookersi_UAM - to propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zdjęcie dekoracyjne - grafika artykułu
Audiobookersi_UAM

W dobie pandemii, czasie, który odciska swe piętno na funkcjonowaniu i psychice nas wszystkich, także najmłodszych, pragniemy wesprzeć nauczycieli i pedagogów, ale także rodziców, a nade wszystko dać Dzieciom klasyczne, ciekawie zaaranżowane bajki do słuchania. Nasza propozycja jest niejako przedłużeniem słów "poczytaj mi...".

To projekt realizowany przez Studentki Poznańskiej Pedagogiki, Wydziału Studiów Edukacyjnych, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 
Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest doktor Mariusz Przybyła.

- Stworzyliśmy Audiobookersów z myślą o najmłodszych, aby wprowadzać ich w ten zaczarowany świat tajemnic, przygód, świat bajek, baśni, legend i opowiadań. W kolekcji naszych słuchowisk odnajdziemy wiele znanych i zupełnie nieznanych utworów literackich. Wśród autorów odnajdziemy  klasyczne dzieła: Hansa Christiana Andersena, Braci Grimm, Charlesa Perraulta, ale także Astrid Lindgren, Aleksandra Fredry, Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy, Marii Kruger czy Janiny Porazińskiej - opowiada o inicjatywie doktor Mariusz Przybyła.

Obecnie na naszym YouTube"owym kanale odnaleźć można ponad 30 utworów. Kolejnych 50 bajkowych audiobooków  najmłodsi i ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy znajdą w najbliższym czasie.

W każdym, kolejnym tygodniu (do wakacji letnich) będziemy publikować dwa nowe utwory. Informacje i zapowiedzi słuchowisk można odnaleźć na naszym fanpage na FB oraz na Instagramie .

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCXZP2ggpSUMp-BMvxMxtfVQ/videos
FACEBOOK: Audiobookersi_UAM - Strona główna | Facebook
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/audiobookersi_uam/

Projekt powstał z myślą o dzieciach i dla dzieci, nie ma charakteru komercyjnego, a jego upowszechnianie i słuchanie przyniesie radość autorom i wierzymy że także dzieciom

W najbliższym półroczu zapraszamy (miedzy innymi) na spotkanie z bohaterami:
legend poznańskich, legend krakowski i toruńskich;
z Szewczykiem Dratewką, Kopciuszkiem i Królem Drozdobrodym;
uniesiemy się w powietrze wraz z Dzikimi Łabędziami oraz Skowronkiem;
spotkamy się z popularnymi ostatnimi czasy baśniowymi wilkami;

To wszystko i wiele więcej już niebawem na Audiobookersi_UAM
"Bo zawsze jest dobry czas by czytać bajki"

sieci społecznościowe