Bal u Małego Księcia z okazji Dnia Przedszkolaka

We wrześniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. To okazja do spotkania, integracji i wspólnej zabawy. W Poznaniu najmłodsi świętowali w Arenie. Hasło tegorocznej imprezy, będące jednocześnie nazwą projektu edukacyjnego skierowanego do poznańskich przedszkolaków, brzmiało "Przyjaciele Małego Księcia".

Bal u Małego Księcia z okazji Dnia Przedszkolaka
Bal u Małego Księcia z okazji Dnia Przedszkolaka

W czwartek około 3000 przedszkolaków bawiło się w poznańskiej Arenie podczas Dnia Przedszkolaka, w ramach którego najmłodsi zobaczyli spektakl inspirowanyMałym Księciem Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

- Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć po raz kolejny w Dniu Przedszkolaka - święcie najważniejszych i zarazem najmłodszych obywateli naszego miasta - mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorkom i nauczycielom za to, że dzięki państwa pracy i zaangażowaniu najmłodsi otrzymują tyle dobra i mogą poznawać świat jak Mały Książę. Życzę wszystkim dobrej zabawy.

Obchody Dnia Przedszkolaka poprzedził projekt edukacyjny "Przyjaciele Małego Księcia" (oparty na książce "Mały Książę. Na dobranoc"). Trwał siedem dni, a jego celem była integracja poznańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i odkrywczych spacerach, zgłębiały zagadnienia atsronomi i kosmosu, doskonaliły umiejętności językowe i matematyczne. W ramach lekcji przybliżono też najmłodszym postać Małego Księcia, bohatera powieści A. Saint-Exupery'ego.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować dyrektorom przedszkoli za to, że realizowali w swoich placówkach program "Przyjaciele Małego Księcia". Dzięki temu możemy być razem w tym wyjątkowym dniu - mówiła Teresa Grad, prezes poznańskiego oddziału Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego i dyrektorka przedszkola nr 148, organizatora wydarzenia. - Myślę, że idee zawarte w Małym Księciu będą bliskie nauczycielom i dzieciom w waszych przedszkolach.

JZ