Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku?

Wiele wskazuje na to, że po świętach wielkanocnych strajk nauczycieli będzie kontynuowany. Od środy (24 kwietnia) wznowiona zostanie także oferta alternatywnych zajęć dla dzieci. Pełną opiekę zapewnią najmłodszym młodzieżowe domy kultury oraz organizacje, które nawiązały współpracę z Miastem Poznań. Propozycje przygotowały także miejskie instytucje kultury i sportu.

obraz
obraz

W szkołach i przedszkolach nadal trwa akcja strajkowa. Rodzice, którzy nie mają, co zrobić z dzieckiem na ten czas, mogą skorzystać z oferty bezpłatnych zajęć opiekuńczych, przygotowanych przez Miasto Poznań. Opiekę zapewnią najmłodszym m.in. domy kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych oraz organizacje pozarządowe.

Alternatywną ofertę zajęć na czas nauczycielskiego protestu przygotowały także poznańskie instytucje kultury i sportu. Ze względów prawnych nie są one w stanie zapewnić uczniom opieki w pełnym wymiarze godzin. Propozycje tych jednostek są skierowana do dzieci z opiekunami lub młodzieży, która nie potrzebuje opieki osób trzecich.

Pełna lista zajęć dla dzieci i młodzieży oraz lista miejsc, zapewniających bezpłatną opiekę, jest dostępna w załączniku.

Listę placówek, które biorą udział w strajku, można znaleźć na stronie Poznan.pl.

Załączniki