Dla bezpieczeństwa uczniów

W czasie wakacji przeprowadzono kontrole przy niemal 90 poznańskich szkołach. Sprawdzane było oznakowanie i stan elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tak by wraz z rozpoczęciem roku szkolnego dzieci i młodzież mogła jak najbezpieczniej docierać na lekcje.

W czasie wakacji przeprowadzono kontrole przy niemal 90 poznańskich szkołach fot. ZDM - grafika artykułu
W czasie wakacji przeprowadzono kontrole przy niemal 90 poznańskich szkołach fot. ZDM

Co roku, w wakacje, ZDM wraz z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach intensyfikują kontrole przy placówkach szkolnych. Tym razem przeprowadzone były przy 59 podstawówkach, 19 liceach i 11 zespołach szkół.

Sprawdzane było między innymi oznakowanie (pionowe i poziome), działanie sygnalizacji świetlnych (także przycisków), stan elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. balustrady i słupki), widoczność (np. czy znaki nie są zasłonięte).

Efektem tych działań było między innymi odmalowanie 139 napisów "szkoła" na jezdniach, wyprostowanych zostało 18 słupów ze znakami, w sześciu miejscach przycięto gałęzie zasłaniające znaki. Dodatkowo 11 z nich trzeba było oczyścić z naklejek i napisów wykonanych sprayem. 

W jednej lokalizacji wyprostowane i odmalowane były barierki przy wejściu do szkoły. Wymienione zostały również znaki oraz słupki, na których są one mocowane. Całkowicie nowe oznakowanie wprowadzono przy szkołach na ulicach Szpaków i Swoboda.

Zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w rejonach szkół przyjmowane są przez cały rok przez Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ZDM pod numerem telefonu 61 661 44 02, 795 525 660 (24h) lub zdm@zdm.poznan.pl.

ZDM

sieci społecznościowe