Dzień Przedszkolaka 2022

Co roku w całej Polsce we wrześniu przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2022 - grafika artykułu
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2022

W tym roku Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu oraz Przedszkole nr 148 "Mali Europejczycy" zapraszają do uczestnictwa w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2022 pod hasłem "Przedszkolaki w terenie - miejska edukacja outdoorowa". Projekt będzie realizowany w terminie od dnia 19-26 września 2022 r.

Jedną z naturalnych potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym jest ruch. Przedszkolaki uwielbiają poszukiwać, odkrywać, zbierać i porównywać. Zabawy i gry terenowe są jedną z podstawowych form organizacji aktywnego i zdrowego wypoczynku dzieci. Dlatego przedszkola biorące udział w projekcie zaproponują dzieciom różnorodne aktywności m. in.  udział w grze miejskiej pod hasłem "Ciekawostki mojego fyrtla". Dzieci będą miały możliwość poznania otoczenia (fyrtla) placówki przedszkolnej, zwrócenia uwagi na rzeźby, pomniki przyrody oraz ukształtowanie terenu. Dodatkowo przedszkolaki wykonają kilka wspólnych zadań: stworzą kolaż ze zdjęć, wezmą udział w festiwalu zabaw podwórkowych z dawnych lat oraz spotkają się na debacie z Prezydentem Miasta pod hasłem "Miasto Poznań przyjazne przedszkolakom".

Tegoroczne obchody będą doskonałą okazją do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem!

Załączniki

sieci społecznościowe