Kolejny krok w stronę budowy sali gimnastycznej przy szkole na os. Sobieskiego

Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Jana III Sobieskiego zostanie rozbudowana o salę gimnastyczną z częścią dydaktyczną. W postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie zgłosiło się pięć firm, które chciałyby wykonać prace budowlane. Spółka dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu przetargowym i rozpoczęła tym samym procedurę zmierzającą do podpisania umowy z wykonawcą prac. Szczegóły TUTAJ.

Kolejny krok w stronę budowy sali gimnastycznej przy szkole na os. Sobieskiego
Kolejny krok w stronę budowy sali gimnastycznej przy szkole na os. Sobieskiego

W placówce na os. Sobieskiego brakuje miejsca nie tylko na aktywność fizyczną, dlatego w pierwszym etapie inwestycji istniejący budynek szkoły zostanie rozbudowany o salę gimnastyczną wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym, pomieszczeniami dydaktycznymi, administracyjnymi i biblioteką. Przebudowane zostaną także wszystkie przyłącza, a teren przy placówce zostanie zagospodarowany.

W wyniku rozbudowy o nowy, trzykondygnacyjny budynek, powierzchnia użytkowa szkoły niemal się podwoi. Powierzchnia samej sali gimnastycznej przekroczy 400 metrów kwadratowych. Oprócz niej w pierwszym etapie prac na parterze nowego gmachu powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu.

Na pierwszym piętrze zostanie oddany do użytku  m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego budynku zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na realizację robót budowlanych przewidzianych w pierwszym etapie tej inwestycji, w tym na zagospodarowanie terenu i dokonanie nasadzeń kompensacyjnych, będzie miał maksymalnie 330 dni od momentu podpisania umowy.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/kolejny-krok-w-strone-budowy-sali-gimnastycznej-przy-szkole-na-os?fbclid=IwAR0pfRXU1wynNxRau-wRck85rGvJidPuLjyKVGiKcQ0gxU3qGEUM6bK29C4