Nagrody Miasta Poznania 2020 przyznane!

Miasto przeznaczyło w tym roku prawie 230 tysięcy złotych na to, by docenić i uhonorować naszych najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów. Nagrodzeni to nie tylko finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych, to także utalentowani artyści, sportowcy, osoby przygotowywujące się do wykonywania zawodu fryzjera/fryzjerki czy przyszli mechanicy samochodowi. Potrzeba wiele wysiłku, determinacji i czasu, by osiągnąć tak prestiżowe tytuły. Ich nazwiska znane są nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej.

zdjęcie ozdobne - grafika artykułu
Nagrody Miasta Poznania 2020 przyznane!

Nagrody otrzymali najwybitniejsi uczniowie i uczennice poznańskich szkół podstawowych (klas IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych oraz odpowiednich klas szkół artystycznych, i sportowych, którzy wykazali się w roku szkolnym 2019/2020 szczególnymi osiągnięciami uzyskanymi poza szkołą w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i artystycznej.

W skład kapituły weszli:

1) Dorota Bonk-Hammermeister;

2) Marta Mazurek;

3) Tomasz Stachowiak;

4) Paweł Matuszak;

5) Bartłomiej Ignaszewski;

6) Wojciech Chudy;

7) Hanna Janowicz;

8) Eliza Malarecka.

- Udział w pracach Kapituły konkursu Nagrody Miasta Poznania to niezwykły zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność. Możliwość zaznajomienia się z bogatym dorobkiem młodych osób sprawia mi ogromną przyjemność. Czytając autocharakterystyki najwybitniejszych uczniów i uczennic z poznańskich szkół czuję radość, ale też spokój ducha o przyszłość naszego miasta i naszego kraju. Niestety nie wszyscy zostali nagrodzeni w konkursie, jednak pamiętajcie, że wszyscy jesteście wspaniali i wielcy - opowiada o swoich odczuciach związanych z pracą w kapitule konkursu Marta Mazurek, radna Miasta Poznania oraz przewodnicząca kapituły.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się prawie 400 uczniów z poznańskich szkół we wszystkich trzech kategoriach. Łącznie przyznano 239 nagród: w kategorii za osiągnięcia naukowe 82, za osiągnięcia sportowe 124, a w kategorii za osiągnięcia artystyczne 33.

Kapituła konkursowa spędziła kilkadziesiąt godzin dokładnie czytając i analizując wnioski. Spotkania kapituły ze względu na panującą epidemię COVID-19 przyjęły w tym roku inną formę niż dotychczas. W celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa bezpośrednie kontakty między członkami kapituły zostały ograniczone do minimum, a salę spotkań zastąpiła platforma do przeprowadzania wideokonferencji.

Tak to było dla nas wszystkich nowe doświadczenie, cieszy mnie fakt, iż mimo trwającej pandemii udało się przeprowadzić konkurs i nagrodzić wielu fajnych, ambitnych i zaangażowanych młodych ludzi. Jestem zawsze pełna podziwu dla młodych, którzy mają tyle różnych pasji i tyle osiągnięć również na arenie międzynarodowej - dodaje pani Eliza Malarecka członkini kapituły.

W tym roku niestety ze względu na panującą sytuację nie było uroczystej Gali, a dyplomy zostaną przekazane do szkół.

sieci społecznościowe