Nowa sala gimnastyczna przy szkole na os. Pod Lipami już zadaszona

Za kilka miesięcy zakończy się budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami. Gotowy jest już dach budynku, aktualnie w środku trwają roboty wykończeniowe.

Nowa sala gimnastyczna przy szkole na os. Pod Lipami już zadaszona
Nowa sala gimnastyczna przy szkole na os. Pod Lipami już zadaszona

Po zadaszeniu nowej sali gimnastycznej, przyszedł czas na układanie posadzek na podłogach. Prowadzone są też prace instalacyjne, czyli m.in. montaż kanalizacji, centralnego ogrzewania, wentylacji czy przewodów elektrycznych. Wykonany jest już częściowo montaż stolarki okiennej.

Inwestycję na os. Pod Lipami początkowo realizowała szkoła, ale w trakcie prac wykonawca zszedł z placu budowy. W październiku ubiegłego roku zastąpiła go firma wybrana w przetargu ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, która kontynuuje prace. Wykonawca nie tylko dokończy wstrzymaną budowę sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami uzupełniającymi i łącznikami z istniejącą szkołą, lecz również wybuduje ogrodzenie północnej granicy działki wraz z parkingiem.

Uczniowie w nowej sali znajdą m.in. sprzęty i instalacje niezbędne do gier zespołowych: przede wszystkim siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki. Boiska odgradzać będzie kotara z napędem elektrycznym. W ramach wyposażenia sali zaplanowano także zestaw drabinek gimnastycznych, elektroniczną tablicę wyników oraz trybuny dla widzów.

Zakładany termin zakończenia zasadniczych prac budowlanych to sierpień, by nowa sala gimnastyczna służyła uczniom w przyszłym roku szkolnym.

Link do filmu na YouTube

Źródło:https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/nowa-sala-gimnastyczna-przy-szkole-na-os-pod-lipami-juz-zadaszona