Powstają fundamenty nowej części szkoły na Krzesinach

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a powstaje wielofunkcyjny łącznik. Placówka mieści się przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach. Obecnie hala sportowa nie jest połączona z resztą budynków szkolnych, co wkrótce się zmieni.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

zdjęcie przedstawia zbrojenie fundamentów - grafika artykułu
Powstają fundamenty nowej części szkoły na Krzesinach

- Dzięki rozbudowie będzie można komfortowo przemieszczać się między budynkami bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Nowy łącznik pomieści też dodatkowe sale lekcyjne. To kolejna inwestycja w infrastrukturę oświatową. Realizujemy je zarówno w centrum miasta, gdzie odnawiamy m.in. zabytkowe budynki szkół, jak i w dalszych częściach Poznania, takich jak właśnie Krzesiny. Cel jest jeden - zapewnienie uczniom jak najbardziej komfortowych warunków do nauki i rozwoju - mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Projektowana powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw., wykonawca prac budowlanych zajmie się również zagospodarowaniem terenu przylegającego do inwestycji.

- Aktualnie powstają fundamenty, na których wzniesiony zostanie nowy budynek. Wykonawca rozpoczął także montaż sieci instalacji, która przewidziana jest pod posadzkami. Z fundamentów zostało wyprowadzone zbrojenie słupów nośnych konstrukcji. Zakładamy, że całość będzie gotowa wiosną przyszłego roku, czyli będzie służyć uczniom już w nowym roku szkolnym - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Łącznik został zaprojektowany jako budynek z dwoma kondygnacjami, każda z nich pozwoli przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną. Przewidziano dodatkową przestrzeń na dziesięć nowych sal lekcyjnych, zarówno na parterze jak i na piętrze (po pięć na każdej z kondygnacji).

Przerwy między zajęciami, zwłaszcza w pochmurne dni, uczniowie będą mogli spędzać w wysokim na dwie kondygnacje holu. Za sprawą przeszklonej fasady będzie on otwarty na wewnętrzny dziedziniec szkoły. Atrakcyjną przestrzeń wspólną można również wykorzystywać jako miejsce organizacji apeli, zebrań, wystaw, imprez szkolnych itp.

Na piętrze znajdzie się pokój nauczycielski, z którego przez okna będzie można obserwować dziedziniec i przestrzeń holu. Takie rozwiązanie pozwoli nauczycielom czuwać nad bezpieczeństwem uczniów odpoczywających w przerwach między lekcjami.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/powstaja-fundamenty-nowej-czesci-szkoly-na-krzesinach

sieci społecznościowe