Poznań Canoe Challenge i Poznańskie Dragony - trwają zapisy!

Trwają zapisy do 5. Poznań Canoe Challenge, XI edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz w 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji Dragony 2019. Wszystkie 3 imprezy, których organizatorem jest KS Stomil Poznań odbędą się 8 czerwca br. na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Ilość miejsc jest ograniczona!

Smocze Łodzie
Smocze Łodzie 1

W 5. edycji Poznań Canoe Challenge. na starcie stanie 60 dwuosobowych kajaków (120 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! Formularz zgłoszeniowy Poznań Canoe Challenge 2019

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi "Poznańskie Dragony 2019" na starcie stanie 36 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W imprezie wystartują m.in. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Wszystkie chętne do udziału szkoły proszone są o jak najszybsze przesłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych oraz list uczestników (rozmiary koszulek) znajdujących się  w załączeniu lub pobranie ze strony Udział bezpłatny!

Formularz zgłoszeniowy

Lista uczestników

Tego samego odbędzie się 3. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji "Dragony 2019" - na starcie stanie ponownie tylko 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

  1. FAN - konkurencja dla amatorów - pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT - konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX - osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Formularz zgłoszeniowy

Lista uczestników

W zeszłorocznej edycji 37 osad wystartowało na kajakach turystycznych w ramach 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Najszybciej na mecie zameldowała się dwójka Maciej i Bartłomiej Wodzik. W Mistrzostwach w Smoczych łodziach Dragony 2018 wzięły udział 32 osady (ponad 350 osób). Po zaciętej walce w rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyła osada SP 27. W rywalizacji Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła Szkoła nr. 5 z Lubonia. Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji nagrodę ostatecznie przyznano SP 27 i GM 64.

W ramach 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji "Dragony 2018" w kategorii Sport Mix (minimum 4 kobiety w łodzi) zwyciężyła osada VW Poznań Crew.  W kategorii Fun (przeznaczonej dla amatorów) zwyciężyła osada MEDOS Team Chełmno. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  www.aktywninawodzie.pl

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania