Przedszkole przy ul. Biskupińskiej: nowy rok szkolny w nowych salach

Zakończył się pierwszy etap rozbudowy przedszkola nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie. Z początkiem nowego roku szkolnego dwuoddziałowa do tej pory placówka uruchamia trzeci oddział przedszkolny. Docelowo będzie ich pięć.

Na zdjęciu znajduje się sala przedszkolna - widać na nim szafki z zabawkami i stoliczki - grafika artykułu
Przedszkole przy ul. Biskupińskiej: nowy rok szkolny w nowych salach

- To szczególna inauguracja miejskiego roku szkolnego. Pierwsza, która odbywa się na dachu budynku - wyjątkowego, bo rozbudowanego Przedszkola nr 121. Dzięki tej inwestycji zwiększy się komfort dzieci, a warunki pracy nauczycieli i pracowników placówki znacznie się poprawią. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego zadania - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Strzeszyn jest osiedlem, które dynamicznie się rozwija. Mamy świadomość, że nie jest to ostatnia nasza inwestycja oświatowa w tej części Poznania. Kolejnym wyzwaniem dla jest budowa nowej szkoły i przedszkola. 

Rozbudowa Przedszkola nr 121 na Strzeszynie rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Prace przebiegają zgodnie z przewidywanym terminem.  

 - W pierwszym etapie prac przeprowadzono rozbiórkę części mieszkalnej i kotłowni istniejącego budynku oraz rozbudowę siedziby przedszkola o dwukondygnacyjny gmach dla czterech oddziałów, z kompletnym zapleczem kuchennym, socjalno-sanitarnym oraz technicznym. To właśnie w nim od początku roku szkolnego przedszkolacy rozpoczną zajęcia w trzech salach. Czwarta, do czasu zakończenia całości prac, jest zaadaptowana na część administracyjną placówki. Na dachu budynku powstał taras, który docelowo ma pełnić funkcję edukacyjnego placu zabaw - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

FILM

Przed rozpoczęciem roku szkolnego przebudowano również wolnostojący budynek gospodarczy oraz przygotowano niezbędne do funkcjonowania placówki chodniki, drogę pożarową i miejsca postojowe.

Aktualnie trwa przebudowa i remont budynku, w którym przedszkole funkcjonowało do tej pory. Roboty budowlane, w efekcie których nastąpi połączenie istniejącej części z nowo wybudowaną oraz dokończone zostanie zagospodarowanie terenu, mają zakończyć się przed końcem roku. W przebudowywanym gmachu planuje się działalność jednego oddziału przedszkolnego z częścią socjalno-sanitarną oraz administracyjną.

Odbiór końcowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całego, 5-oddziałowego przedszkola dla 125 dzieci przewidziano na koniec lutego 2021 roku.

PIM/ AJ

sieci społecznościowe