Przedszkole przy ul. Biskupińskiej powiększy się o trzy oddziały

Niewielkie, dwuoddziałowe przedszkole nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie po rozbudowie będzie mogło przyjąć ponad dwukrotnie więcej dzieci niż obecnie. Przekształci się w pięciooddziałową placówkę, do której będzie mogło uczęszczać 125 przedszkolaków. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą prac budowlanych - firmą Constructo Sp. z o.o. Sp.k.

Przedszkole
Przedszkole

- Cieszymy się, że nasza spółka może uczestniczyć w tworzeniu przyjaznych i potrzebnych miejsc oraz przestrzeni dla mieszkańców Poznania. Edukacja jest jednym z najważniejszych elementów polityki Miasta, a kolejna rozbudowana placówka zapewni jeszcze więcej miejsc do nauki dla najmłodszych poznaniaków - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wybrana firma będzie zobowiązana prowadzić prace w sposób niezakłócający działania istniejącego przedszkola. Zanim przestąpi do przewidzianych w umowie robót, będzie musiała zorganizować bezpieczne dojście do funkcjonującej placówki i zabezpieczyć plac budowy w sposób umożliwiający jej bezpieczne użytkowanie.

Prace będą prowadzone w dwóch etapach. W pierwszym nastąpi wyburzenie istniejącej przy przedszkolu części mieszkalnej wraz kotłownią, budowa nowej części oraz remont budynku gospodarczego. W drugim - przebudowa i remont istniejącej części przedszkola. Mieszkająca do tej pory w budynku placówki rodzina otrzymała od ZKZL nowe lokum, do którego już się przeprowadziła.

Rozpoczęcie rozbudowy przedszkola zaplanowano jeszcze w tym miesiącu. Najpóźniej w lipcu przyszłego roku spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla jego nowej części, po czym przebudowana i wyremontowana zostanie istniejąca część obiektu. Odbiór końcowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całego przedszkola przewidziano na koniec lutego 2021 roku.

Link do artykułu: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/przedszkole-przy-ul-biskupinskiej-powiekszy-sie-o-trzy-oddzialy-0

Łukasz Dolata