Rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych

Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych. Przypominamy, że w tym roku, ze względu na ograniczenia czasowe, naboru dokonują bezpośrednio dyrektorzy szkół.

Rekrutacja - grafika artykułu
Rekrutacja

W środę, 19 sierpnia do publicznej wiadomości podane zostały listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Osoby, które nie dostały się do żadnej szkoły, nadal mają szansę, aby kontynuować naukę w liceum, technikum lub szkole branżowej. 

Ze względu na ograniczenia czasowe w tym roku nie zostanie przeprowadzona klasyczna rekrutacja uzupełniająca. Po 20 sierpnia naboru na wolne miejsca dokonują dyrektorzy szkół. To bezpośrednio do nich należy zwracać się z wnioskiem o przyjęcie kandydata. 

Więcej informacji o ofercie poszczególnych szkół i tegorocznej rekrutacji można znaleźć na stronie Nabór 2020.

Rekrutacja do szkół średnich rozpoczęła się w połowie czerwca. Uczniowie mogli wybrać maksymalnie 6 szkół, odpowiadających ich zainteresowaniom. Nie było ograniczeń w przypadku liczby oddziałów. 

W rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 Miasto Poznań przygotowało łącznie 261 oddziałów (127 w liceach ogólnokształcących, 98 w technikach i 36 w branżowych szkołach I stopnia). Wspólna oferta Miasta Poznania i Powiatu Poznańskiego obejmowała 8598 miejsc (4003 w liceach ogólnokształcących, 3275 w technikach, 1320 w branżowych szkołach I stopnia).

AJ

sieci społecznościowe