Sala gimnastyczna przy szkole na Głuszynie: trwają roboty wykończeniowe

Już niebawem uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 na Głuszynie będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej. Jej budowa, rozpoczęta wiosną ubiegłego roku, zbliża się do końca.

Sala na Głuszynie - grafika artykułu
Sala na Głuszynie

Zakończyły się już roboty elewacyjne, zamontowano drzwi wewnętrzne oraz uruchomiono kotłownię gazową. Trwają jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz związane z zagospodarowaniem terenu. Wykonawca na realizację robót budowlanych ma czas do kwietnia, ale nie jest wykluczone, że zakończy je przed terminem. Wówczas do otwarcia obiektu dla użytkowników potrzebne będzie już tylko jego wyposażenie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Nowoczesna sala gimnastyczna to kolejny obiekt sportowy dla dzieci i młodzieży, który powstaje w Poznaniu. Będzie dysponowała boiskiem o wymiarach 24x18m, z możliwością podziału sali na dwie mniejsze, czterema zespołami szatniowymi z zapleczami sanitarnymi, magazynem oraz pomieszczeniem dla trenera. Obiekt zostanie całkowicie przystosowany do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Komunikację między nową salą a budynkiem starej szkoły zapewnia nowo wybudowany łącznik.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/sala-gimnastyczna-przy-szkole-na-gluszynie-trwaja-roboty


sieci społecznościowe