Siedziba szkoły przy ul. Cegielskiego przed kolejnym remontem

Zbliża się kolejny etap remontu zabytkowej siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego,  mieszczącej się przy ul. Cegielskiego. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg (szczegóły TUTAJ), który wyłoni wykonawcę prac związanych z przebudową wentylacji mechanicznej liczącego niemal 120 lat budynku.


Siedziba szkoły przy ul. Cegielskiego przed kolejnym remontem
Siedziba szkoły przy ul. Cegielskiego przed kolejnym remontem

Zaplanowane roboty będą obejmować m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu gmachu wraz z przebudową wentylacji mechanicznej. Na schodach przewidziano montaż platformy dla wózka inwalidzkiego. Prace te będą kontynuacją remontu prowadzonego do tej pory samodzielnie przez szkołę, w ramach którego zmodernizowane zostały sale lekcyjne na tej kondygnacji.  

Dodatkowo, poza obrębem budynku, zbudowany zostanie odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanie murowany z cegły klinkierowej  element czerpni powietrza. Na nim w przyszłości zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły.  

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie będzie  miał maksymalnie 210 dni od podpisania umowy. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 30 czerwca.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/siedziba-szkoly-przy-ul-cegielskiego-przed-kolejnym-remontem