Szkoła na Minikowie będzie miała nową salę gimnastyczną

W tym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego mieszczącej się przy ul. Baranowskiej na Minikowie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wszczęła postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę prac budowlanych (szczegóły TUTAJ).

zdjęcie ozdobne - grafika artykułu
Szkoła na Minikowie będzie miała nową salę gimnastyczną

- Zadanie obejmuje budowę nowej sali gimnastycznej wraz z łącznikiem prowadzącym do starszej części. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał maksymalnie 350 dni od podpisania umowy na wykonanie robót budowlanych. Zakładamy, że uczniowie będą mogli rozwijać się sportowo w nowym miejscu już w przyszłym roku - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowa sala gimnastyczna będzie miała powierzchnię ok. 430 metrów kwadratowych i sięgała 8,6 metra wysokości. W budynku łącznika przewidziano miejsce na pokój trenera, magazyn, pomieszczenia higieniczno-sanitarne i kotłownię. Planowana powierzchnia całkowita nowych pomieszczeń to 730 metrów kwadratowych.

Sala sportowa powstanie na północ od istniejącego budynku szkoły, pomiędzy istniejącym boiskiem a asfaltowym placem. Nowa część placówki będzie przypominać kształtem (z lotu ptaka) literę L i wraz z istniejącą szkołą domykać zewnętrzny plac od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji plac ten także zostanie przebudowany i służyć będzie m.in. jako miejsce apeli szkolnych. Od strony placu przewidziano wejście do nowej części z salą gimnastyczną, przy czym dotychczasowe wejście do szkoły nie ulegnie zmianie.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca prac poprowadzi niezbędną infrastrukturę techniczną, w tym: przyłącza wodociągowe, kanalizację sanitarną, przyłącze gazowe, kanalizację deszczową i sieć światłowodową. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Nie zabraknie też zagospodarowania terenu w postaci chodnika i drogi pożarowej. Dodatkowo istniejący parking zostanie rozbudowany o kolejnych siedem miejsc postojowych, z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Od strony ul. Baranowskiej zaplanowano przebudowę istniejącego wjazdu i budowę nowego, którymi będzie można dostać się na parking dla pracowników szkoły i gości. W ramach zagospodarowania terenu wokół planowanego budynku, wykonawca prac zajmie się również nasadzeniami nowej zieleni.

Zainteresowane ogłoszonym postępowaniem przetargowym firmy mogą składać swoje oferty do 8 kwietnia.

Źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/szkola-na-minikowie-bedzie-miala-nowa-sale-gimnastyczna

sieci społecznościowe