W tych szkołach będzie cieplej!

Kolejne poznańskie szkoły przejdą termomodernizację. Miasto szuka wykonawców ocieplenia w szkołach podstawowych: nr 2 (na os. Jagiellońskim), 20 (na os. Rzeczpospolitej), 46 (przy ul. Inowrocławskiej) i 61 (przy ul. Szczepankowo). A w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych prace ida pełną parą!

Ja się cieszę z naszej termomodernizacji z wielu względów- uśmiecha się Małgorzata Lorek, dyrektor ZSGD. Po pierwsze- będziemy mniej płacić za ogrzewanie budynku, a kto nie lubi oszczędzać kosztów. Po drugie- nasza szkoła będzie ślicznie popielata, z nowymi oknami, no, po prostu marzenie! A po trzecie- we wrześniu obchodzimy setną rocznicę powstania naszej placówki i ja juz wiem, że powitam wszystkich gości w nowych progach. Bardzo za to miastu dziękuję!

Termomodernizacja
Termomodernizacja

We wszystkich szkołach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropodach i dach, wymienione okna i instalacja centralnego ogrzewania. W szkołach nr 20, 46 i 61 wymienione zostaną również drzwi zewnętrzne i instalacje elektryczne. W szkole nr 20 oraz 46 dodatkowo zaplanowano izolację ścian fundamentowych wraz z wykonaniem opaski dookoła budynku. Wybrani w przetargu wykonawcy na przeprowadzenie wszystkich prac przewidzianych w umowie będą mieli czas maksymalnie do 10 listopada tego roku. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawców inwestycji.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę prac termomodernizacyjnych dla kolejnych czterech szkół, jest kontynuacją działań Miasta, mających na celu  zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii w placówkach oświatowych - przypomina PIM w swoim komunikacie.

To kontynuacja programu termomodernizacji placówek oświatowych. Na przełomie ubiegłego i tego roku zakończyły się roboty termomodernizacyjne w  Zespole Szkół Specjalnych nr 105 i szkołach podstawowych nr 22 i 70. Wiosną tego roku podobne prace, dofinansowane z funduszy unijnych, rozpoczęły się w innych poznańskich placówkach oświatowych: Zespole Szkół Mechanicznych im. KEN,  Młodzieżowym Domu Kultury nr 2, Szkole Podstawowej nr 64 im. Marii Konopnickiej, Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. J. Korczaka oraz Zespole Szkół Geodezyjno - Drogowych.