WOJEWÓDZKI FINAŁ EURO - QUIZ - TELETURNIEJU DLA GIMNAZJALISTÓW

W jakim mieście Marcin Luter ogłosił swoje tezy, w którym roku nastąpił podział Czechosłowacji, co to jest Europejska Karta Socjalna - to tylko niewielka próbka trudnych pytań, na które musieli odpowiedzieć uczniowie. Pytania dotyczyły zarówno struktury Unii Europejskiej, jak i historii Polski, literatury, sztuki, geografii, a nawet sportu.
Do etapu wojewódzkiego, który podobnie jak rok temu Wielkopolskie Kuratorium Oświaty zorganizowało w gościnnej Szkole Podstawowej nr 75, zakwalifikowało się 15 trzyosobowych drużyn z całej Wielkopolski. Co ciekawe - do finału wojewódzkiego nie przeszła żadna drużyna z Poznania. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a laureaci m.in. kurs szybkiego czytania i uczenia się. Zwycięzcy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca wezmą udział
w eliminacjach ogólnopolskich emitowanych na antenie Telewizji Polskiej S. A.
Finaliści Teleturnieju dostaną nagrody pieniężne, które trafią na specjalnie dla nich założone konta i wyjadą na 7 - dniową wycieczkę do Brukseli. Natomiast szkoły, których drużyny zajmą najlepsze miejsca, zostaną wyposażone w pracownie komputerowe.
To już druga edycja EURO - QUIZ zorganizowanego przez Agencję Informacyjno - Filmową przy współpracy z MENiS, Kuratoriami Oświaty, Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej i organizacjami działającymi na rzecz integracji Polski z Unią Europejską.
Lista finalistów etapu wojewódzkiego EURO - QUIZ według liczby zdobytych punktów:
1 Gimnazjum Nr 7 w Koninie
2 Gimnazjum w Kleczewie
3 Gimnazjum w Babiaku
4 Gimnazjum Nr 2 w Wolsztynie
5 Publiczne Gimnazjum w Śremie
6 Gimnazjum w Rokietnicy
7 Gimnazjum w Damasławku
8 Publiczne Gimnazjum w Rzgowie
9 Gimnazjum w Obrze
10 Gimnazjum w Zakrzewie
11 Gimnazjum Nr 3 w Starej Krobii
12 Gimnazjum w Rosku
13 Gimnazjum w Skulsku
14 Gimnazjum Nr 1 w Wolsztynie
15 Gimnazjum w Grzegorzewie