Wręczono podziękowania dla nauczycieli - społeczników

W dniu 26 października br. w imieniu Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka wręczono podziękowania dla nauczycieli-społeczników. Wyróżnionym nauczycielkom podziękowano za ogromny wkład oraz zaangażowanie włożone w realizację projektów skierowanych dla dzieci i młodzieży z poznańskich szkół i placówek oświatowych.

Wręczenie podziękowań dla nauczycieli-społeczników - grafika artykułu
Wręczenie podziękowań dla nauczycieli-społeczników

Pomysł uhonorowania nauczycieli-społeczników powstał z inicjatywy Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Oświaty. Współpraca wielu osób przyczyniła się do tego, by spotkać się w tym wyjątkowym dniu i wręczyć wyróżnienia oddanym sprawie ludziom. O podziękowania dla nauczycieli mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, które w latach 2019-2020 realizowały projekty dofinansowane w ramach Otwartego Konkursu Ofert.

Była to pierwsza i zapewne nieostatnia edycja wręczenia podziękowań dla nauczycieli-społeczników. W tegorocznej uroczystości wyróżnionych zostało 20 nauczycielek współpracujących z następującymi organizacjami: Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania za projekt pn. "Wiem coś więcej o Poznaniu". Cykl Warsztatów Historyczno-Krajoznawczych dla Dzieci i Młodzieży oraz Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej za projekt pn.: "Kształtowanie Kompetencji Społecznych wśród młodzieży w Poznaniu". Podziękowania w imieniu Pana Prezydenta Jacka Jaśkowiaka zostały wręczone przez Pana Wiesława Banasia - Zastępcę Dyrektora Wydziału Oświaty, Pana Krzysztofa Gmerka - Przewodniczącego Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Oświaty oraz Pana Władysława Harasimowicza przedstawiciela Prezydium Komisji. Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny Pana Adama Szyszki (fortepian) z Panem Mateuszem Michalakiem (skrzypce) z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza.

Możliwość uzyskania specjalnego podziękowania w postaci dyplomu dla nauczycieli-społeczników jest okazją do tego by się spotkać i wrazić wdzięczność za wieloletnie zaangażowanie, poświęcony czas i opiekę pedagogiczną. Mamy nadzieję, że nasze spotkania staną się wydarzeniem cyklicznym.