XVIII Festiwal Sztuki Naszych Dzieci

Już wkrótce, 4 kwietnia 2017 roku w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek będziemy mięli możliwość wzięcia udziału w XVIII już Festiwalu Sztuk Naszych Dzieci organizaowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu oraz Stowarzyszenie ,,Trwanie". Poniżej zamieszczamy zaproszenie przesłane przez Organizatorów. 

Festiwal Sztuk Naszych Dzieci - grafika artykułu
Festiwal Sztuk Naszych Dzieci

"Mamy przyjemność zaprosić Państwa na 18-ty Festiwal Sztuki Naszych Dzieci, który w tym roku odbędzie się 4 kwietnia 2017 r.,w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek.

Nam jako organizatorom trudno uwierzyć w fakt, że osiągnęliśmy pełnoletniość. Organizując I Festiwal w maleńkim, nieistniejącym już kinie ,,Malta" nie sądziliśmy, że nasz przegląd twórczości niepełnosprawnych osób wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych Poznania. Przez te lata otwierały się dla nas sale kina ,,Grunwald", ,,Olimpia", Aula ,,Nova" Akademii Muzycznej, Aula UAM i wielokrotnie Sala Wielka CK Zamek. To właśnie tu gościliśmy najczęściej i mamy nadzieję, że pozostaniemy na stałe.

W tym roku, już po raz osiemnasty będziemy podziwiać twórczość artystyczną dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Festiwal ma charakter przeglądu i obejmuje swym zasięgiem placówki kształcenia i wychowania specjalnego i integracyjnego z Poznania i województwa. Na scenie, jak co roku, wystąpi kilkanaście zespołów prezentujących talent wokalny, taneczny i aktorski. Festiwalowi towarzyszyć będzie wspaniała oprawa muzyczna i multimedialna oraz wystawa prac plastycznych wykonanych przez niepełnosprawnych artystów.

Festiwal Sztuki Naszych Dzieci, to niezwykłe wydarzenie, które dostarcza jego uczestnikom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Pomaga rozwijać twórcze zdolności, zainteresowania i pasje. Szansa zaprezentowania się na wielkiej scenie, przed wspaniałą publicznością, daje niepełnosprawnym artystom możliwość odniesienia sukcesu
i podniesienia poczucia własnej wartości, czego tak rzadko doświadczają w codziennym życiu. Jest to również wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i skonfrontowania efektów swojej pracy przez opiekunów zespołów.

Przygotowanie festiwalu jest możliwe dzięki uporowi i zaangażowaniu wszystkich nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych 105 w Poznaniu, który już po raz osiemnasty jest organizatorem tego przedsięwzięcia, jak również dzięki sponsorom, dzięki którym to artystyczne święto, z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej.

"Jesteśmy pełnoletni" dzięki Wam, wspaniałym artystom, zaangażowanym nauczycielom i opiekunom zespołów. Dzięki cudownej rozentuzjazmowanej publiczności wśród której nigdy nie zabrakło rodzin, przyjaciół, wolontariuszy, harcerzy, nauczycieli, uczniów, przedszkolaków......nie sposób wymienić wszystkich !!! Dziękujemy.

,,Osiemnaście mieć lat, to nie grzech,

Wolną drogę do gwiazd mieć

Umieć głośno się śmiać, radość jak kwiaty rwać,

No i cześć, dobrze jest, nie przejmować się!

Śpiewać, tańczyć i skakać cały dzień,

Zawsze śmiać się w głos-życiu prosto w nos!

Dobrze jest młodym być, kochać, marzyć i śnić..."

4 kwietnia przekonamy się, jak te słowa Katarzyny Sobczyk poniosą naszych artystów ?!

Patron Honorowy: Prezydent Miasta Poznania oraz Wielkopolski Kurator Oświaty

Wstęp na Festiwal jest wolny - uwarunkowany wcześniejszym ustaleniem godzin z organizatorem pod nr telefonu: 061 - 8772294.

Organizatorzy"

sieci społecznościowe