Kamishibai --- bezpłatne warsztaty dla nauczycieli!

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT Brama Poznania ICHOT ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Pokój Nauczycielski: Kamishibai
Magiczna skrzynka z opowieściami to świetne narzędzie pracy z najmłodszymi. Dowiedz się, jak snuć opowieść i jak wykonać szkolny teatr Kamishibai*. W listopadzie zapraszamy na kolejny warsztaty w ramach "Pokoju Nauczycielskiego". Tym razem chcemy przybliżyć szerokie możliwości wykorzystania teatru Kamishibai w pracy nauczyciela (ki). Będzie to solidna dawka praktycznych pomysłów na przeprowadzenie zajęć z teatrzykiem w roli pomocniczej lub głównej.
Oprócz tego czeka Was część praktyczna, w której wykorzystamy różne pomoce do tworzenia fabuły oraz zrobimy swoje butai, czyli tekturową skrzyneczkę na własne karty opowieści.
*Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka), to japoński teatr ilustracji. Magiczna skrzynka butai z kartami, które pozwalają każdemu snuć opowieść tak, jak ją czuje. Wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania - głównie dla dzieci.

Odbiorcy: nauczycielki (le) edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynie (cy) świetlicy szkolnej, bibliotekarki (rze) szkolni.
Termin: 27.11.2019 r. godz. 15:00-18:00.
Czas trwania: 3 godziny (z przerwą na kawę/ herbatę).
Miejsce: sala warsztatowa w Bramie Poznania.
Koszt: bezpłatne.
Zapisy:  należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w warsztacie będzie potwierdzany przez e-mail od organizatora.

Kontakt: Natalia Szenrok-Brożyńska, tel. tel. 61 647 7637, fax. fax 61 647 7638