Usługa sprawdź gdzie głosujesz

Czy mogę sprawdzić gdzie głosuję? Jak znaleźć lokal wyborczy i informacje o obwodzie oraz okręgu?

Postanowienie Komisarza Wyborczego I w Poznaniu zostało wydane. Sprawdź informacje tutaj.

Zaktualizowana mapa Poznania:

Udział wyborców z niepełnosprawnościami

Transport do lokali wyborczych

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Tego dnia wyborcy z niepełnosprawnościami i seniorzy powyżej 75. roku życia mogą skorzystać z darmowego transportu do lokali wyborczych.

Usługę można zamówić dzwoniąc na miejską infolinię Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 11 października do godz. 15:00.

Pracownik infolinii zada kilka pytań, co pozwoli odpowiednio dobrać środek transportu, trasę czy godzinę zamówienia usługi. Ilość pojazdów będzie dostosowana do ilości zainteresowanych wyborców. 

Transport obejmuje także, o ile jest to konieczne, przejazd z opiekunem/członkiem rodziny. Usługa będzie realizowana w godzinach głosowania, tj. 7-21.

W dniu wyborów na terenie Poznania działać będą 132 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lokale wyborcze. Będą one wyposażone w lupy oraz nakładki na kartę do głosowania sporządzone w alfabecie Braille'a. W trakcie głosowania wyborcom z niepełnosprawnościami i seniorom mogą pomagać osoby trzecie.

Wybory 2019 - losowanie miejsc

Komitety wyborcze partii od soboty będą mogły zamieszczać plakaty swoich kandydatów w specjalnie przygotowanych do tego celu strefach. Każdy komitet ma na konstrukcjach ekspozycyjnych przyporządkowane miejsce. Numery miejsc zostały przydzielone w drodze losowania. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Wybory 2019 - gdzie głosować?

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Tego dnia w Poznaniu działać będzie 227 lokali wyborczych. Osoby, które nie są pewne do jakiej komisji się zgłosić, mogą to sprawdzić na kilka sposobów.

Wybory 2019 - ułatwienia dla wyborców

Dopisanie do spisu wyborców i uzyskanie zaświadczenia o prawie do głosowania będzie jeszcze łatwiejsze. To dzięki dodatkowym punktom obsługi wyborców na Winogradach i Dębcu oraz możliwości rezerwacji wizyty w urzędzie przez internet.

Wybory 2019 - poznański niezbędnik wyborcy już działa!

Informacje o warunkach udziału w wyborach, ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy o zasadach głosowania poza miejscem stałego zamieszkania - te i inne zagadnienia związane z jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu można już znaleźć pod adresem: www.poznan.pl/parlament2019. Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór członków do obwodowych komisji wyborczych. Gdzie się zgłosić i jakie wymagania powinien spełniać kandydat? Szczegóły w artykule. Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października.