Konferencja prasowa na temat ułatwień dla wyborców w Poznaniu

Obsługa wyborców w najbliższą sobotę, wydłużone godziny pracy urzędu i możliwość dopisania się do spisu wyborców online - to tylko niektóre udogodnienia, z których mogą skorzystać osoby głosujące na terenie Poznania.

O możliwościach, z jakich mogą skorzystać wyborcy w Poznaniu, rozmawiano podczas konferencji prasowej w UMP. - grafika artykułu
O możliwościach, z jakich mogą skorzystać wyborcy w Poznaniu, rozmawiano podczas konferencji prasowej w UMP.

2 października br odbyła się konferencja prasowa informująca o wszystkich dogodnościach przewidzianych dla mieszkańców Poznania w celu jak najszerszego skorzystania z prawa do wyboru posłów i senatorów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Dla wielu osób to ostatni dzwonek, żeby załatwić wszystkie niezbędne formalności umożliwiające głosowanie w Poznaniu.

Pracujemy dla Ciebie w najbliższą sobotę.

W tygodniu nie wszyscy mają czas na załatwianie formalności, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, w sobotę, 5 października uruchomiony zostanie dodatkowy dyżur obsługi wyborców przy ul. Libelta 16/20. Urzędnicy będą przyjmowali interesantów w godz. 9:00 - 13:00.

Sprawy wyborcze można załatwić także w dni powszednie. W poniedziałek, 7 października siedziby Urzędu przy ul. Libelta 16/20, Gronowej 22a i 28 czerwca 1956 r. nr 404 będą obsługiwały wyborców w godz. 7:30 - 17:00. Z kolei we wtorek, 8 października punkty na Winogradach i Dębcu pracować będą od 7:30 do 15:30, a Urząd przy ul. Libelta w wydłużonych godzinach - 7:30 - 17:00.

Na wizytę można umówić się online pod adresem: www.um.poznan.pl/mim/rezerwacje lub telefonicznie za pośrednictwem miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44 - podkreśla Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta Poznania.

Więcej praktycznych informacji o jesiennych wyborach można znaleźć na stronie: www.poznan.pl/parlament2019/.

W ramach zachęcenia mieszkańców do udziału w wyborach do Sejmu i Senatu Urząd Miasta Poznania prowadzi kampanię promocyjną. To plakaty rozmieszczone w kilkunastu citylightach w przestrzeni miasta (m.in. na Franowie, Grunwaldzie, Junikowie oraz Dworcu Zachodnim). A także działania w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) oraz spot emitowany na ekranach w komunikacji miejskiej.

sieci społecznościowe