Ambasador Kanady w Poznaniu

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przyjął w urzędzie miasta Leslie Scanlon, ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi. Była to kolejna wizyta dyplomaty w stolicy Wielkopolski.

Galeria zdjęć przedstawia spotkanie Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania z Leslie Scanlon, ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi. - grafika artykułu
Ambasador Kanady w Poznaniu.

Leslie Scanlon zaczęła pełnić misję dyplomatyczną w Polsce w listopadzie 2018 r. Wcześniej pracowała w kanadyjskim MSZ jako Dyrektor Generalny Wydziału Współpracy Międzynarodowej. Razem z nią do Poznania przyjechała Jeanette Sautner, radca ds. politycznych ambasady.

- Poznań to bardzo gościnne, tolerancyjne i otwarte  miasto. To wielka przyjemność być tutaj ponownie - powiedziała ambasador Kanady.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce, pandemii, a także kwestiach związanych z ekologią.

- Ograniczenie emisji jest jednym z naszych priorytetów, dlatego inwestujemy w transport publiczny. Mamy 58 autobusów elektrycznych, złożyliśmy także wniosek o dofinansowanie do zakupu 84 pojazdów zasilanych wodorem - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W stolicy Wielkopolski znajduje się oddział OpenText, kanadyjskiego przedsiębiorstwa działające w obszarze zarządzania informacją (wykorzystywanie danych do optymalizacji i automatyzacji procesów biznesowych). Poznański oddział firmy dostarcza usługi konsultingowe i techniczne klientom na terenie całej Europy. Co więcej, w mieście znajdują się także stacje benzynowe CircleK - marki należącej do kanadyjskiego przedsiębiorstwa Alimentation Couche-Tard.

Warto także dodać, że w Poznaniu studiuje blisko 150 obywateli Kanady - wszyscy na Uniwersytecie Medycznym. 

JZ

sieci społecznościowe