Investment Forum 2020 - Kijów

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wziął udział online w Investment Forum 2020 - spotkaniu samorządowców, polityków i ludzi biznesu, którzy zebrali się w Kijowie, by rozmawiać o potencjale tego regionu Europy.

Kadr z relacji live: duża sala wypełniona ludźmi. Na scenie trzy osoby - prowadzący. Za nimi duży ekran, a a nim Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania - grafika artykułu
Uczestnicy Forum dyskutowali o potencjale stolicy Ukrainy i jej przyszłości

Kijowskie Forum to międzynarodowa konferencja, która skupia inwestorów, ludzi biznesu i przedstawicieli władz samorządowych z regionu i całej Europy. Jego uczestnicy dyskutują o potencjale stolicy Ukrainy, jej przyszłości i wpływie, jaki wywiera na pobliskie ośrodki. Prezydent Poznania za pośrednictwem platformy internetowej wziął udział w jednym z paneli, poświęconym wpływowi pandemii na rozwój miast. Mówił m.in. o działaniach, jakie podjęto w Poznaniu, by chronić miejsca pracy i zapewnić płynność gospodarki. 

- Pandemia to wyzwanie dla Poznania - mówił Jacek Jaśkowiak. - Wiemy już, że wpływy z podatków będą w tym roku mniejsze, więcej za to wydamy na zadania socjalne. Dlatego konieczne będą zmiany w budżecie. Cały czas musimy też utrzymywać efektywność transportu publicznego, co stanowi problem dla wielu miast w całej Europie. Jeszcze większym wyzwaniem są lotniska. Mierzymy się z mniejszym ruchem lotniczym i turystycznym, co odbija się też na przychodach hoteli i poznańskich firm z branży gastronomicznej. Staramy się więc, w miarę naszych możliwości, wspierać lokalnych przedsiębiorców borykających się ze skutkami pandemii.

Poza prezydentem Poznania w tym samym panelu udział wzięli: Witalij Kliczko, burmistrz Kijowa, Anka Feldhusen, ambasador Niemiec w Kijowie, Davide La Cecilia, ambasador Włoch i dr. Haris Piplas, szwajcarski architekt i urbanista. 

AW

sieci społecznościowe