Prezydent Poznania wraca na ring

Po kilku latach przerwy Jacek Jaśkowiak powróci na ring. Prezydent Poznania, który stoczył już dwie walki charytatywne - z Dariuszem Michalczewskim i Przemysławem Saletą - tym razem zmierzy się z Mateuszem Masternakiem, również w szczytnym celu. Podczas majowej Gali Biznes Boxing Polska, która odbędzie się w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Fundacja In_Spire będzie zbierała pieniądze na wsparcie i zakup sprzętu dla poznańskiego ośrodka rehabilitacji przy ul. Mogileńskiej.

Na zdjęciu Jacek Jaśkowiak i Mateusz Masternak pozują z zaciśniętymi pięściami - grafika artykułu
To nie pierwsza walka charytatywna, w jakiej bierze udział prezydent Poznania

- Jestem przekonany, że to będzie ciekawe spotkanie - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Spodziewam się, że dostanę łomot, podobnie jak w poprzednich walkach, ale zapewniam, że nie poddam się łatwo. Jestem lepiej przygotowany niż kilka lat temu i będę się bił najlepiej, jak potrafię. Zwłaszcza, że cel jest szczytny, bo zbieramy pieniądze na wsparcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej. To bardzo ważne miejsce w Poznaniu - rehabilitują się tam pacjenci po urazach ortopedycznych, po udarach, najczęściej seniorzy. Chcemy, by dochodzili do sprawności w jak najlepszych warunkach. 

Mateusz Masternak to polski pięściarz, walczący w wadze junior ciężkiej. Były mistrz Europy organizacji EBU, multimedalista mistrzostw Polski już wkrótce, 12 maja, podczas Gali Biznes Boxing Polska, stoczy na ringu pojedynek z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania. 

- Cieszę się, że już po raz drugi wystąpię na gali - mówi Mateusz Masternak. - Pierwsza walka okazała się dla mnie bardzo emocjonująca, ale na szczęście - wygrana.  Teraz będzie trochę trudniej, bo na ringu zmierzę się z przeciwnikiem nieco wyższym, trochę cięższym, bardziej doświadczonym. Łatwo nie będzie. Pociesza mnie to, że z dotychczasowych przeciwników prezydenta Poznania jestem jedynym, który nadal jest aktywny sportowo.

Gala ma cel charytatywny - jest nim zbiórka na rzecz poznańskiej Fundacji In_Spire, której misją jest wspieranie talentów i promowanie przedsiębiorczości. Podczas pierwszych miesięcy po ataku Rosji na Ukrainę, Fundacja koordynowała akcję pomocową wielu instytucji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozyskane środki Fundacja przeznaczy na kupno sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu - specjalnej bieżni, która umożliwia ponowną naukę chodzenia. 

- Gala odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - zaznacza Iwona Kasprzak, prezes Zarządu Fundacji In_Spire. -  Tu startuje i finiszuje poznański maraton i półmaraton, tu odbywa się Cavaliada - to miejsce stworzone do przeżywania najlepszych sportowych emocji. Cieszę się, że możemy być partnerem wydarzenia, z którego skorzystają poznanianki i poznaniacy potrzebujący pomocy. 

Poza głównym starciem wieczoru na ringu odbędą się też walki lokalnych przedsiębiorców, managerów i prawników -  tzw. "białych kołnierzyków". Będą się oni przygotowywali do Gali przez 8 tygodni w Olimpii Boks Poznań pod okiem trenera Wojciecha Komasy. 

- 12 maja czeka nas wspaniały wieczór - zapewnia Julian Szumowski, prezes Biznes Boxing Polska. - To nie przypadek, że nasza jubileuszowa, 50. Gala odbywa się właśnie w Poznaniu. Przez ten czas, jaki minął od pierwszego organizowanego przez nas wydarzenia, bardzo się rozwinęliśmy. Łącznie zebraliśmy już ok. 3 mln zł na cele charytatywne. Część z tych funduszy udało się zebrać dzięki naszym gościom i licytacjom, których nie zabraknie również teraz.

W przerwach między walkami będzie można wylicytować m.in. podpisaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę FC Barcelony, rękawice Dariusza Michalczewskiego z podpisem pięściarza, czapkę UFC Mateusza Gamrota czy zdjęcie Szymona Brodziaka z autografem twórcy - a także wiele innych.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Gali jako zawodnicy, mogą zapisać się na stronie: biznesboxing.pl. Tam również będzie dostępna informacja o biletach.

To nie pierwsza walka charytatywna, w jakiej bierze udział prezydent Poznania. Wcześniej, w 2015 r. zmierzył się z wielokrotnym mistrzem świata, Dariuszem Michalczewskim. Wówczas cel również był szczytny: pomoc w zebraniu pieniędzy na oddział kardiochirurgii dziecięcej w Poznaniu.

W 2016 roku prezydent Poznania walczył na ringu z Przemysławem Saletą. Starcie przegrał, ale wygrały dzieci - mali pacjenci kliniki przy ul. Szpitalnej. Łącznie z licytacji podczas gali oraz zbiórek prowadzonych przez zawodników pozyskano blisko ćwierć miliona złotych. Pieniądze przeznaczono na budowę nowego skrzydła dla Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

AW

sieci społecznościowe