Złote gody w UMP

Łzy wzruszenia i wspomnienia wspólnie spędzonych lat towarzyszyły parom odznaczonym Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyjątkowe wyróżnienia, przyznawane małżeństwom z co najmniej 50-letnim stażem, wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Złote gody w UMP - grafika artykułu
Złote gody w UMP

Uroczystość odbyła się w poniedziałek w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Oprócz 30 odznaczonych par wzięły w niej udział także rodziny jubilatów. Nie zabrakło marszu Mendelssohna, tortu i toastów.

- Wśród wszystkich moich obowiązków, ten zdecydowanie należy do najprzyjemniejszych - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczając medale. - To wielka radość zobaczyć młodą parę idącą do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, aby zawrzeć związek małżeński. Dla mnie jednak piękniejszym jest spotkać dwoje ludzi, którzy po kilkudziesięciu latach pokazują, że dotrzymali złożonej sobie przysięgi. Jesteście państwo przykładem, jak powinno wyglądać małżeństwo i wzajemne wsparcie, nie tylko dla swoich dzieci i wnuków, ale dla wszystkich poznaniaków.

Każde z uhonorowanych małżeństw oprócz medalu otrzymało także list gratulacyjny oraz kwiaty. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta RP na wniosek.

sieci społecznościowe