Złote gody w UMP

Marsz Mendelssohna i wspomnienia wspólnie spędzonych lat towarzyszyły parom odznaczonym Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wyróżnienia wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Galeria zdjęć przedstawia ceremonię wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. - grafika artykułu
Złote gody w UMP.

Medale są przyznawane małżeństwom z co najmniej 50-letnim stażem. W poniedziałek, 20 września w dwóch uroczystościach w Sali Białej urzędu miasta udziało wzięło 15 par. Ze względu na obostrzenia sanitarne ceremonie wręczenia medali odbyły się bez tortu i licznego udziału rodzin jubilatów. 

- To wielka radość zobaczyć młodą parę idącą do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, aby zawrzeć związek małżeński. Dla mnie jednak piękniejszym jest spotkać dwoje ludzi, którzy po kilkudziesięciu latach pokazują, że dotrzymali złożonej sobie przysięgi. Jesteście państwo przykładem, jak powinno wyglądać małżeństwo i wzajemne wsparcie, nie tylko dla swoich dzieci i wnuków, ale dla wszystkich poznaniaków - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Każde z uhonorowanych par oprócz medalu dostało także list gratulacyjny oraz kwiaty. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta RP. Aby je otrzymać, należy złożyć wniosek.

JZ

sieci społecznościowe