Ciąg dalszy małych i dużych podróży przedszkolaków z Wesołej Ludwiczki

Projekt partnerski "Wędrówki Przedszkolaka - na ratunek przyrodzie".

Rok temu trzynaście placówek przedszkolnych (dwanaście z Polski i jedna zagraniczna) zaangażowało się w realizację projektu partnerskiego "Wędrówki Przedszkolaka", którego głównym inicjatorem, a jednocześnie koordynatorem późniejszych działań zostało Przedszkole nr 124 im. Wesołej Ludwiczki w Poznaniu.

Przedszkolaki ze wspomnianych placówek, w tym i przedszkolaki z Wesołej Ludwiczki, znalazły odwagę oraz chęci, by wziąć udział w szczególnej podróży - w magicznej i tajemniczej wyprawie po Krainach Marzeń, Możliwości, Lęków oraz Wartości.

Głównym założeniem ubiegłorocznego przedsięwzięcia było nawiązanie współpracy pomiędzy przedszkolami z regionu całej Polski (i nie tylko), a tym samym upowszechnienie wśród społeczeństwa wychowania przedszkolnego w roku, który uznano za Rok Przedszkolaka.

Dzieci wędrując po magicznych krainach uczyły się bycia aktywnym i otwartym w stosunku do ludzi i świata, działania w zespole, tolerancji, wrażliwości na niesprawiedliwość, doświadczają sposobów wyrażania i rozpoznawania własnych emocji, samodzielności, poznają własne możliwości, akceptowane sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a także sposoby komunikowania się.

Wspomniana już pierwsza edycja Projektu cieszyła się dość dużym powodzeniem, stąd też myśl oraz chęć kontynuowania wspólnych działań.

Tym razem projekt dotyczyć będzie działań związanych z ekologią.

"Drogi Wychowawco...

We współczesnym, zabieganym świecie często zapomina się o tym jak ważna jest otaczająca nas przyroda.

Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do życia, czerpie on właśnie z otaczającego go środowiska.

Tobie i Twoim wychowankom proponujemy tajemniczą wyprawę. Będzie to podróż wiodąca przez nieznane miejsca, wspaniałe i często zapomniane krainy.

Krainy, które stanowić będą część Waszego życia, Waszej pracy, nauki i zabawy.

Chcielibyśmy, aby propozycja tejże wyprawy była dla Ciebie polem do popisu, możliwością indywidualnego rozwoju - Twojego i Twoich podopiecznych oraz doskonaleniem Twego warsztatu pracy.

Dlatego zaproponowane etapy podróży zrealizujesz według swojego pomysłu, my natomiast zaproponujemy tylko kilka zadań do realizacji.

Proponujemy więc, abyście zmierzyli się z samymi sobą podróżując po krainach:

  • Wielkiego Błękitu;
  • Mroźnej Bieli;
  • Soczystej Zieleni;
  • Złotego Słońca...".

Realizacja projektu rozpoczyna się 15 października 2009 roku, a zakończy się 15 czerwca 2010 roku.

Jeśli jesteś zainteresowany wyruszeniem wraz z przedszkolakami z Wesołej Ludwiczki w magiczną podróż po niezbadanych krainach - serdecznie zapraszamy na stronę naszego przedszkola

http://przedszkole124.pl lub stronę projektu http://wedrowkiprzedszkolaka.prv.pl