Konkurs na projekt ICHOT

Konkurs na projekt urbanistyczno-architektoniczny i założenia ekspozycji Centrum Historii Ostrowa Tumskiego ogłoszono 9 marca br. Kwalifikację do udziału w nim uzyskały 52 zespoły autorskie, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Ostatecznie złożonych zostało 25 prac konkursowych (2 zza granicy: z Francji i z Niemiec). Z Polski najwięcej prac napłynęło z następujących miast: Poznania, Krakowa, Wrocławia i Warszawy.


6 lipca 2009 r. podczas odbywającej się w Muzeum Archeologicznym konferencji prasowej ogłoszono, iż pierwszą nagrodę otrzymała pracownia architektoniczna AD ARTIS Emerla, Jagiełłowicz, Wojda z Krakowa.

To właśnie krakowska grupa architektów opracuje szczegółowy projekt techniczny ICHOT-u wcielając w życie zasadę korespondencji z otaczającymi obiektami zabytkowymi.


Realizację założeń projektowych zakłada się ukończyć do 2012 roku. Tym samym Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego stanie się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta i regionu, ukazując walory kulturowe poznańskiej wyspy w nowoczesny i atrakcyjny sposób - przystępny zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.


Więcej informacji na temat konkursu, a także projekty ICHOT-u można znaleźć na stronie www.poznan.pl/trakt

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej