Mimo wydłużenia terminu składania ofert do 12 marca, nie wpłynęła do tego czasu żadna oferta, która miała wyłonić projektanta i wykonawcę rewaloryzacji płyty Starego Rynku oraz przekształcenia ulicy Jana Baptysty Quadro w pasaż kultury. Rozpoczęła się analiza możliwych wariantów.

Od soboty, 20 marca, w związku z koniecznością instalacji tymczasowego łuku torowego na pl. Wiosny Ludów trasy zmienią tramwaje nr 3, 5, 6, 9, 16, 18 i 201. Uruchomione zostaną dodatkowe linie 36 i 96. Łuk umożliwi przejazd tramwajów przez część centrum Poznania w czasie przebudowy ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego.

Bezpieczniejsza i bardziej przyjazna przestrzeń, nowe lokale i ogródki gastronomiczne, więcej pieszych i rowerzystów - to trwałe efekty, jakie widać na odnowionej części ulicy Święty Marcin. Właśnie minęły dwa lata od oddania jej do użytku.

W budynku Collegium Martineum, w którym mieścić się będzie nowa atrakcja turystyczna Poznania, trwają obecnie intensywne prace remontowe. Centrum Szyfrów Enigma zostanie otwarte latem tego roku. Pokieruje nim Piotr Bojarski, znany poznański pisarz i były redaktor w Wydawnictwie Miejskim Posnania, odpowiedzialny za Poznańskie Archiwum Historii Mówionej.

Miasto Poznań zaprasza do udziału w 12. edycji akcji Odmień swoje podwórko. Akcja organizowana jest w ramach realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji. Celem akcji, która realizowana jest od 2010 roku, jest aktywizacja i integracja mieszkańców wokół procesu poprawy jakości życia w mieście poprzez zazielenianie, ożywianie i zagospodarowanie przestrzeni.

Dobiegają końca prace przy projekcie uchwały krajobrazowej dla Poznania, która pomoże w uporządkowaniu nośników reklamowych znajdujących się w przestrzeni miasta. Dokument został już wyłożony do publicznego wglądu. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi.

Zbliża się przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Ratajczaka i Al. Marcinkowskiego oraz przebudowa fragmentu Al. Marcinkowskiego od ul. Św. Marcin do placu Wolności. Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji, którym będzie konsorcjum Tormel i Terlan. Prace rozpoczną się wiosną tego roku i potrwają kilkanaście miesięcy.

Nowe kładki pieszo-rowerowe przez rzekę, strefy gastronomiczne, kolejne odcinki Wartostrady, miejsce na biwaki - to tylko niektóre propozycje inwestycji nad największą poznańską rzeką. Miasto przygotowało kompleksową Koncepcję zagospodarowania doliny Warty w Poznaniu.

Przed przystąpieniem do budowy trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka Miasto zleciło wykonanie specjalistycznej ekspertyzy. Oceniany będzie wpływ drgań powodowanych przez ruch pojazdów na budynki i ludzi w nich przebywających.

Od początku lutego, przy skwerze Marii Rataj, u zbiegu ulic Spychalskiego i Górna Wilda, uruchomione zostało urządzenie służące popularyzacji historii i walorów turystycznych tej części miasta. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, multimedialne totemy pojawią się także w innych rejonach Poznania.