Duże zainteresowanie zaprojektowaniem kładki przez Wartę

18 pracowni architektonicznych zadeklarowało chęć przygotowania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kładki pieszo-rowerowej nad Wartą, pomiędzy ulicą Piastowską a osiedlem Piastowskim. Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyły przyjmowanie wniosków o dopuszczenie do udziału w rozpisanym 7 października konkursie i dokonały otwarcia ofert.

Duże zainteresowanie zaprojektowaniem kładki przez Wartę - grafika artykułu
Duże zainteresowanie zaprojektowaniem kładki przez Wartę

- To kolejny konkurs architektoniczny prowadzony przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani, że w jego wyniku powstanie obiekt spełniający wysokie walory architektoniczne i użytkowe - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wygodna przeprawa powstanie pomiędzy mostem Królowej Jadwigi, a mostem Przemysła I. Kładka, będąca kontynuacją szlaku RoweLove Rataje, nie tylko ułatwi codzienne poruszanie się mieszkańców tej części Poznania, ale też zachęci do rekreacji i wypoczynku nad Wartą.

Jak będzie wyglądało pieszo-rowerowe połączenie Rataj i Wildy - zadecydują wyniki trwającego konkursu. Czy wszyscy, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do niego spełniają określone w regulaminie warunki i będą w nim uczestniczyć? Tego dowiemy się do 20 listopada, po weryfikacji nadesłanych zgłoszeń.

Dopuszczone do udziału w konkursie pracownie do 11 lutego 2020 roku, do godz. 15.00, będą mogły nadsyłać swoje prace.W lutym i marcu przyszłego roku oceni je Sąd Konkursowy, którego przewodniczącym został Karol Fiedor, prezes pracowni CDF Architekci, a także przewodniczący rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu 2020 roku.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Jego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, stanowiące podstawę dla realizacji obiektu. I nagroda pieniężna wyniesie 50 tys. zł, II - 30 tys. zł, a trzecia - 20 tys. zł. Na wyróżnienia przeznaczono pulę w łącznej wysokości do 30 tys. zł.

Po rozstrzygnięciu konkursu zwycięzca będzie miał czas do października 2021 roku na wykonanie projektu budowlanego. Przewidywany koszt całej inwestycji to ok. 30 mln zł.

PIM

sieci społecznościowe