Koziołki idą do parku

Charakterystyczna rzeźba poznańskich koziołków, która od kilkunastu lat stoi na placu Kolegiackim zmieni swoją lokalizację. Ze względy na trwające na placu Kolegiackim prace rewaloryzacyjne koziołki, tymczasowo, zostaną przeniesione do nieodległego parku Chopina. 

Koziołki idą do parku
Koziołki idą do parku

Przebudowa placu Kolegiackiego weszła w kolejny etap. Tym razem prace obejmą również skwer przed probostwem farnym, czyli miejsce, w którym stoją zwykle poznańskie koziołki. Aby nie utrudniać turystom i dzieciom dostępu do symbolu Poznania, rzeźba zostanie czasowo przeniesiona do parku Chopina.

- Wiemy, że szczególnym uczuciem darzą koziołki najmłodsi, dlatego chcemy, by miejsce ich czasowego pobytu znajdowało się w najbliższym sąsiedztwie, było ładne i wygodne zarówno dla samych koziołków, jak i dla osób je odwiedzających - podkreśla Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. - Miejsce, w którym stanie pomnik, jest obecnie przygotowywane do przyjęcia nowych gości.

Koziołki stoją na placu Kolegiackim od 2002 roku. Twórcą rzeźby jest Robert Sobociński, a jej pomysłodawcą - Juliusz Kubel, działacz, publicysta i popularyzator gwary poznańskiej.

AW