Kulinarne podróże na Świętym Marcinie

W najbliższą niedzielę, 29 września 2019, odbędzie się wrześniowa edycja Jedzielni. To wydarzenie, w trakcie którego wszyscy mieszkańcy Poznania mogą spróbować różnorodnych przysmaków, a za porcję nie zapłacą więcej niż 10 zł. Tym razem restauratorzy będą tworzyć tradycyjne, a mimo to zaskakujące potrawy na ul. Św. Marcin.

Kulinarne podróże na Świętym Marcinie - grafika artykułu
Kulinarne podróże na Świętym Marcinie

Warto dobrze zjeść, a jeszcze przyjemniej jest kupować świeże regionalne produkty. Właśnie tym przesłaniem kierują się organizatorzy Jedzielni. Impreza odbywa się zawsze w najpopularniejszych miejscach Poznania. Tym razem restauratorzy będą tworzyć tradycyjne, a mimo to zaskakujące potrawy na ul. Św. Marcin.

W 2019 rozpoczęła się już 2. edycja wydarzenia. Od czerwca, raz w miesiącu lokalne restauracje na specjalnych stoiskach prezentują potrawy przygotowywane z produktów sezonowych. Wrzesień jest ostatnią okazją do wzięcia udziału w imprezie.

Cena wszystkich dań (czyli jedna porcja) to zawsze maksymalnie 10 zł. Chodzi o to, aby każdy poznaniak mógł spróbować jak najwięcej kulinarnych propozycji. W tegorocznej Jedzielni, do każdej restauracji na stoisku dołączy piekarnia, ciastkarnia lub kawiarnia ze słodkimi przysmakami.

sieci społecznościowe